Windows 10'a format atarken "CRITICAL_PROCESS_DIED" hatası

YunusHazretleri

Decapat
Merhaba. Bilgisayarıma format atmaya çalışırken hata veriyor. Mavi ekran veriyor çözümü var mı? Bilgisayar formatını da yeniden başlat yapıyorum Shift'e basılı tutuyorum oradan yapıyorum.

1652814821154.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman dosya oluşmuyor. Disk ve RAM belleklere bakılması artık kesinkes gerekli oldu.
Çünkü dosya kaydedilmiyorsa dosyanın yazıldığı RAM bellek ya da tutulduğu diskte sorun var demektir.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın.
Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini sonuçların görüntüleriyle beraber atarsınız.

Tüm disklere istiyorum.

Sonra da MemTest86 uygularsınız.

Bilgisayarınızın teknik özelliklerini bilmiyorum.
Masaüstü ve teni nesil bir sistemse XMP ayarını BIOS üzerinden Disabled yaparak testi yapın.
Manuel OC yapıldıysa kaldırarak test yapın.

O zaman dosya oluşmuyor. Disk ve RAM belleklere bakılması artık kesinkes gerekli oldu.
Çünkü dosya kaydedilmiyorsa dosyanın yazıldığı RAM bellek ya da tutulduğu diskte sorun var demektir.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın.
Health ve Smart verilerinin de ekran görüntülerini sonuçların görüntüleriyle beraber atarsınız.

Tüm disklere istiyorum.

Sonra da Memtest86 uygularsınız.

Masaüstü ve teni nesil bir sistemse XMP ayarını BIOS üzerinden disabled yaparak testi yapın.

Sistem Casper nb 15.6 laptop.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın.
Health ve Smart verilerinin de ekran görüntülerini sonuçların görüntüleriyle beraber atarsınız.

Tüm disklere istiyorum.

Sonra da Memtest86 uygularsınız.

Masaüstü ve teni nesil bir sistemse XMP ayarını BIOS üzerinden disabled yaparak testi yapın.

Sonuçları şimdi atacağım bekleyin.

Geri
Yukarı