Windows 10'a Geçmek

Rahat olmak için bir süre bekle o zaman. Olan hatalar düzelince geçiş yaparsın. Zaten çok uzun sürmez düzelmesi. Geçiş için uzun bir süren var nasıl olsa.

Ben Windows 10' u rezerve ettikten 30 dakika sonra bana bildirim geldi. Windows 10 kurulumu hazır diye. Bende herkes sorun yazıyor aynı sorun bende de çıkarsa ne yaparım diye düşündüm. Açıkçası düşünmem 1 dakika falan aldı ve hemen ardından kur seçeneğini seçtim. Neden düşünmem kısa sürdü biliyor musun? Çünkü bu forumda sorununu çözmek için sana yardım edecek bir sürü arkadaş var. Bence sen de düşünme hemen kur :vıy:. Fakat açılma süresi ve sistemin kendine gelme süresi Win 8.1 Pro' da yaklaşık 20 saniye sürüyordu fakat Win 10' da 40 saniyeyi buluyor. SSD mevcut değil sistemde fakat yakında bunu da çözerler.

Yeni çıkan işletim sistemine acil geçiş yapmayı ben doğru bulmuyorum. Sistemden kaynaklanan hatalar ya da sisteme yapılan saldırılar olabiliyor (Dikkat edin Win10 sürekli güncelleme alır şu an.) Misal XP ilk çıktığında Sasser virüsü vakası vardı.

Zaten Microsoft'un tanıdığı 1 yıl süre de varken çok acele etmeye gerek yok derim.

Günceli iyisidir her zaman ama bazen kullanıcı geri dönüşlerini görmek faydalı. Aynı şey Android'de de başıma geldi mesela. ICS çıkar çıkmaz telefonumu güncellemiştim. Sonrasında stabilite ve performans problemleri. Sonra GB'ye döndüm tekrar.

Haliyle biraz beklemekte yarar var diyorum ben. Özellikle şu an kurulu bir düzen varsa.

@Blecade Benim sistemimde öyle bir sorun yok. HDD kullanıyorum ve sistemin açılması 9 saniye, kendini toparlaması ise 10 saniye. Yani bu Windows ile alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum :).
O mesajı Windows 10' a ilk geçtiğim gün yazmıştım. Az önce süre tuttum bilgisayar 13 saiyede açılıyor ve açılır açılmaz kendine geliyor. :matrix::neo:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı