Windows 10'a Geçmek

Vittorio

Hectopat
Arkadaşlar yükseltme bugün geldi. Ama Windows 10' a geçmekte kararsızım. Ne yapmalıyım? Herkes bir sorun belirtiyor ve bu beni endişelendirdi. Oyunlarda performans düşmesi ve bilgisayarın ağırlaşması gibi sorunları yaşamak istemiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. Windows 10 kullananlar.

Ben windows 10 kurdum. En kolayından directx12 desteği var (ekran kartın destekliyorsa tabi). Oyunlarda %50 artış diyo ama ben pek o kadarda görmedim. Gta 5 de directx 12 de 6-7 fps artış gördüm aslında iyi oldu.
Geçmeni tavsiye ederim. Sistem çok kötüyse geçme bence. Ve sürekli güncelleme gelip daha da iyileştiriliyo. Benim bilgisayarım windows 10'a geçtiğimde baya hızlandı.

Öncelikle İyi Akşamlar. Sisteminizin yavaşlama veya ağırlama konusunda hiç korkunuz olmasın :). Bana tek eksi yönü açılış hızı oldu. Sistemim normalde çalışırken kuş oldu konamadı :). Maşallah ne Windows7 'yi tanır oldum, ne de Windows 8.1 'i. Oyun performansı olarak GTA5 test ettim. Sistemim ne kadar giriş seviyesi olsa da Windows 7 ve 8.1 de "High" yapamadığım ayarları rahatlık ile yaptım. Kasma yok. Ve oyun açılmama durumu da yok. Quake 3 ve Doom 3 bile açıldıysa dert etme derim :).

DirectX 12 olayını hemen belirtmeyin derim insanlara. Çünkü ekran kartı sürücüleri henüz onu destekleyen bir sürüm yayınlamadığı müddetçe, hala DirectX 11.1 sürümünü kullanıyor olacaksınız. Windows 10'un oyun performansında kafanız karışıyor ise, hiçbir sıkıntının olmadığını belirtebilirim. Hatta ve hatta çook eski oyunların dahi hiç sıkıntısı olmadan çalıştığını da belirtmek isterim. Kafanızda daha başka soru işaretleri dolanıyor ise, forumda biraz daha dolaşmanızı ve konulara bakarak merakınızı gidermenizi tavsiye ederim.

Sistem özelliklerim iyi. Peki kurunca ekstra olarak ekran kartı sürücüsünümü yüklememiz gerekiyor. Bir de siz temiz kurulum mu yoksa yükseltme mi yaptınız?

Sistem özelliklerim iyi. Peki kurunca ekstra olarak ekran kartı sürücüsünümü yüklememiz gerekiyor. Bir de siz temiz kurulum mu yoksa yükseltme mi yaptınız?

Ben temiz kurulum yapmış bulunmaktayım. Tabi ki eğer temiz kurulum yaparsanız, sürücülerin çoğunu siz kendiniz yükleyeceksiniz. Fazla bir şeyle uğraşmak istemiyorsanız, yani "Benim kayıtlarım, belgelerim hala yerinde dursun" diyorsanız, yükseltme yapın. Yada vaktim var derseniz de temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Çoğu kişide problem de oldu. Şuan yükseltme seçeneği mevcut ve beklemede. Windows 8.1 çok iyi. Ne yapsam karar veremedim. İnşallah hataları düzeltirler bu windows 10' da. İçim rahat geçerim en azından.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı