Windows 10'a geçmek

minicecik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim sorunum windows 10'a geçmek istiyorum. Aldığım laptop win 8 yüklü idi. Ben formatlayıp win 7 kurdum. Win 8 şifremi de bilmiyorum. Ben nasıl win 10 geçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şifreden kastın nedir? Key ise bazı programlar ile öğrenilebilir.

Nasıl Geçeceğini yazdım;
  • Siteden Win10 ISO kalıbını indir.
  • DVD(USB) yazdır birine.
  • Sonra ''setup'tan'' kurulum yap. Yükseltmeyi seç(yerel disk c:'de windows.old klasörü oluşur.). Sistem olduğu gibi Win10'a geçirilir veri kaybı yaşanmaz ama her ihtimale karşı yedek alın...

Bilgisayarın altında Windows ürün anahtarı varsa o anahtarı kullanın. BIOS'a gömülü anahtarınız var mı öğrenmeye çalışın. Anahtarı öğrenemezseniz bilgisayarı aldığınız yer ile iletişime geçin. Daha sonra bu anahtar ile Windows 8 sürümünüzü temiz kurulum yapın. Etkinleştirme yaptıktan sonra yükseltme yoluyla Windows 10'a geçiş yapın.

Hiç bir şekilde anahtara ulaşamazsanız sürümünüze uygun kurulum anahtarıyla kurulum yapın. Donanım kimliğiniz Microsoft sunucularına işlenmişse bu anahtar ile de etkinleştirme gerçekleşir. Windows etkinleşirse gene yükseltme yoluyla Windows 10'a geçebilirsiniz.

Bios' dan windows 8 anahtarını buldum. Bunun kontrolünü format atmadan nasıl yapabilirim. Birde orjinal windows 8 sürümünü nereden bulabilirim. Windows 8 kurulumu yaptıktan sonra direkt olarak windows 10 geçiş yapılır mı ?

laptoplarda eğer format sırasında silmediysen recovery bölümü vardır zaten. Bilgisayarının markasına göre recovery nasıl yapılacağını öğrenerek bilgisayarını ilk aldığın hale çevirebilirsin. Daha sonra windows 10'a upgrade edersin.

Sürümünüze uygun 64 bit Windows 8.1'i Windows Medya Oluşturma Aracı ile kurun. Windows 8 olmasına gerek yok, direk Windows 8.1 kurabilirsiniz. Kurduktan sonra başlat ikonuna sağ tıklayıp sistem bölümünden ürün anahtarını değiştir diyerek bulduğunuz ürün anahtarını girin. Etkinleştirme olduktan sonra güncelleştirme yapmadan direk Windows 10 Medya Oluşturma Aracını indirin. Sürümünüze uygun Windows 10 sürümünü seçtikten sonra ayarları koruyan seçenek otomatik olarak seçilmişse yükseltme yapın. Seçilmemişse size ürün anahtarı soracaktır o zaman yanlış kurulumu indirmişsiniz demektir, doğrusunu indirip yükseltme yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı