Windows 10'a Geçtikten Sonra HDD Gözükmüyor

huppippuh

Centipat
Daha fazla  
Birkaç saat önce Windows 10'a geçiş yaptım fakat daha sabah çalışan HDD'm şu an gözükmüyor. Çalışmıyor. Ne yapmam gerek? İçinde dosyalarım vardı. Disk Manager'de gözüküyor fakat hata veriyor. CMD'den disk list yazıp bakınca da toplam ve boştaki yer 0GB gözüküyor.

Birkaç saat önce Windows 10'a geçiş yaptım fakat daha sabah çalışan HDD'm şu an gözükmüyor. Çalışmıyor. Ne yapmam gerek? İçinde dosyalarım vardı. Disk Manager'de gözüküyor fakat hata veriyor. CMD'den disk list yazıp bakınca da toplam ve boştaki yer 0GB gözüküyor.
Hocam aynı şey başıma geldi ve çözdüm, işlemciniz markası nedir?

Hocam diskiniz böyle gözüküyor di mi?
1668769147463-png.1576610

Disk Yönetiminde de mi gözükmüyor? Sata kablosu ve PSU kablosu değiştirmeyi deneyin.
Disk yönetiminde gözüküyor lakin hiçbir şey yapamıyorum. Kabloları değiştirip deneyeceğim tekrar.

Hocam aynı şey başıma geldi ve çözdüm, işlemciniz markası nedir?

Hocam diskiniz böyle gözüküyor değil mi?
1668769147463-png.1576610

İşlemcim AMD Ryzen 5 5600, sabah taktım daha anakart RAM ve işlemciyi. Hayır fotoğraftaki gibi gözükmüyor sadece 0 diski gözüküyor. Sistemde SSD ve HDD var Windows da SSD'de. Ek olarak söylemeliyim Windows'u kurarken içindekilere bir şey olmamasını garantileyeceğimi düşünerek HDD'yi sistemden söktüm, kurduktan sonra tekrar taktım. Yanlış bir hareket miydi bilmiyorum.

Disk yönetiminde gözüküyor lakin hiçbir şey yapamıyorum. Kabloları değiştirip deneyeceğim tekrar.

İşlemcim AMD Ryzen 5 5600, sabah taktım daha anakart RAM ve işlemciyi. Hayır fotoğraftaki gibi gözükmüyor sadece 0 diski gözüküyor. Sistemde SSD ve HDD var Windows da SSD'de. Ek olarak söylemeliyim Windows'u kurarken içindekilere bir şey olmamasını garantileyeceğimi düşünerek HDD'yi sistemden söktüm, kurduktan sonra tekrar taktım. Yanlış bir hareket miydi bilmiyorum.

Hocam ben de IDE/SATA AHCI denetleyecileri başka bir sürücü ile güncelleyince çözdüm.

1675378662197.png

Şu bölüm de sizde ne yazıyor? Ben güncellediğim için AMD yazıyor, bir de bu sürücüyü güncellemeyi deneyin öyle.
İsterseniz bende işe yarayan sürücü size verebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de IDE/SATA AHCI denetleyecileri başka bir sürücü ile güncelleyince çözdüm.

Eki Görüntüle 1655279

Şu bölüm de sizde ne yazıyor? Ben güncellediğim için AMD yazıyor, bir de bu sürücüyü güncellemeyi deneyin öyle.
İsterseniz bende işe yarayan sürücü size verebilirim?
Sürücüyü nerden buldunuz? Bende bu yazmıyor evet farklı.

Sürücüyü nerden buldunuz? Bende bu yazmıyor evet farklı.
Hocam goggle drive üzerinden veriyim;

İçiniz rahat olsun diye virüs total testi;
İndirdikten sonra kurulumunu anlatacağım.

Kurulumu içinde:
İlk önce Rar'ı masaüstüne atın,rar'a sağ tıklayıp, klasöre ayıkla deyip ayıklasın.
1675381008678.png

Klasöre çıkardıktan, aygıt yöneticisine girin, sata ahci denetleyici bölümüne gelin, ve sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir'e tıklayın.
1675381187515.png

Bilgisayarımdaki sürücülere göz at'a tıklayın.
1675381238155.png

Gözat'a tıklayıp, masaüstüne rar'dan klasör çıkartmıştık, onu seçin ve ileri deyin, güncelenicektir, eğer sürücüleriniz zaten güncel derse klasörde ki setup.exe'yi çalışıtırıp oradan kurun.

Sonra bilgisayarınız yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Hocam Google Drive üzerinden vereyim;

İçiniz rahat olsun diye VirusTotal testi;
İndirdikten sonra kurulumunu anlatacağım.

Kurulumu içinde:
İlk önce RAR'ı masaüstüne atın, RAR'a sağ tıklayıp, klasöre ayıkla deyip ayıklasın.
Eki Görüntüle 1655306
Klasöre çıkardıktan, aygıt yöneticisine girin, SATA AHCI denetleyici bölümüne gelin, ve sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir'e tıklayın.
Eki Görüntüle 1655310
Bilgisayarımdaki sürücülere göz At'a tıklayın.
Eki Görüntüle 1655311
Göz At'a tıklayıp, masaüstüne RAR'dan klasör çıkartmıştık, onu seçin ve ileri deyin, güncelenicektir, eğer sürücüleriniz zaten güncel derse klasörde ki setup.exe'yi çalışıtırıp oradan kurun.

Sonra bilgisayarınız yeniden başlatın.

Uzun uzun anlatmışsınız teşekkürler. Dediklerinizi birebir yaptım fakat oradaki sürücü ne değişti ne de D diskim gözükmeye başladı. Benim tahminim Windows kurulurken diski çıkarmamdan kaynaklı bir sorun olduğu ama neyin buna sebep olduğunu bilmiyorum nasıl çözeceğim hiçbir fikrim yok.

Uzun uzun anlatmışsınız teşekkürler. Dediklerinizi birebir yaptım fakat oradaki sürücü ne değişti ne de D diskim gözükmeye başladı. Benim tahminim Windows kurulurken diski çıkarmamdan kaynaklı bir sorun olduğu ama neyin buna sebep olduğunu bilmiyorum nasıl çözeceğim hiçbir fikrim yok.
Sata kablosu ve PSU kablosu değiştirmek bir işe yaramadı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı