Windows 10'a Geçtikten Sonra HDD Gözükmüyor

huppippuh

Centipat
Daha fazla  
Birkaç saat önce Windows 10'a geçiş yaptım fakat daha sabah çalışan HDD'm şu an gözükmüyor. Çalışmıyor. Ne yapmam gerek? İçinde dosyalarım vardı. Disk Manager'de gözüküyor fakat hata veriyor. CMD'den disk list yazıp bakınca da toplam ve boştaki yer 0GB gözüküyor.

Uzun uzun anlatmışsınız teşekkürler. Dediklerinizi birebir yaptım fakat oradaki sürücü ne değişti ne de D diskim gözükmeye başladı. Benim tahminim Windows kurulurken diski çıkarmamdan kaynaklı bir sorun olduğu ama neyin buna sebep olduğunu bilmiyorum nasıl çözeceğim hiçbir fikrim yok.
Ondan kaynaklı olucağını sanmıyorum, ben sonradan taktım ve çalışıyor, klasörde ki setup.exe'yi çalıştırarak deneyin olmazsa, başka yöntemler.

Peki hocam ben yarına biraz araştıracağım, bulursam size haberdar ederim.

Bu konuyu kapatıp yarın sabah tekrar açma şansım var mı acaba malum daha fazla kişi görür sorunumu çözme ihtimalim artar belki.
Az önce BIOS'a baktım, HDD SATA 2 girişine takılı ve BIOS'da empty yazıyor.

resim_2023-02-03_033301457.png
Fakat burada disk 1 olarak gözüküyor. Disk 0 da Windows'un kurulu olduğu SSD.

Bu konuyu kapatıp yarın sabah tekrar açma şansım var mı acaba malum daha fazla kişi görür sorunumu çözme ihtimalim artar belki.

Eki Görüntüle 1655325Fakat burada disk 1 olarak gözüküyor. Disk 0 da Windows'un kurulu olduğu SSD.
Hocam ben de laptop kızağı vardı, ona taktığım HDD disk yönetimin de aynen böyle gözüküyordu ve başlatılmıyordu, görev yöneticisin de 0MB Olarak gözüküyordu, dediğim gibi sata denetleyicisine güncelleyerek çözdüm fakat, anakart sürücü vs. varsa onu indirmeyi deneyin.

Eki Görüntüle 1655325Fakat burada disk 1 olarak gözüküyor. Disk 0 da Windows'un kurulu olduğu SSD.
Bu sefer SATA kablosunu değilde, SATA portunu değiştirmeyi deneyin. Yani şuan SSD'nizden gelen SATA kablosunu direk HDD'ye takın, anakarttan çıkartmadan.

Bu sefer SATA kablosunu değil de, SATA portunu değiştirmeyi deneyin. Yani şu an SSD'nizden gelen SATA kablosunu direk HDD'ye takın, anakarttan çıkartmadan.

Kabloları denerken direkt öyle denemiştim zaten. BIOS'da da gözükmüyor bozuldu sanırım diyeceğim artık yapabileceğim bir şey gelmiyor aklıma.

Hocam ben de laptop kızağı vardı, ona taktığım HDD disk yönetimin de aynen böyle gözüküyordu ve başlatılmıyordu, görev yöneticisin de 0 MB Olarak gözüküyordu, dediğim gibi SATA denetleyicisine güncelleyerek çözdüm fakat, anakart sürücü vs. varsa onu indirmeyi deneyin.

Tüm sürücüler inili ve güncel gözüküyor. Doğrulayabileceğim bir şey öneriyorsanız bakayım. SATA kısmını güncelleme de olmadı zaten AMD kendisi de şu anki sürücüyü öneriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı