Windows 10'a Geçtikten Sonra Oyunlarda Performans Problemi

Enesxdd

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 7 kullanırken güncel olan Windows 10 işletim sistemine geçmeyi düşündüm ve geçtim. Temizce bir kurulum yaptım. Güncel sürücüleri kendilerine ait sitelerinden indirip kurdum ve oynadığım tek oyun olan League of Legends adlı oyunu da yine indirip kurdum. Gel gör ki Windows 7 kullanırken "Orta Yüksek" ayarlarda 60 100 arası giden FPS'im şuan düşük ayarlarda yerlere düşmüş durumda 40 yukarısını geçmiyor. Sistem sıcaklık değerlerine baktım, ekran kartını performanslı olarak değiştirdim, "Yüksek Performanslı" olarak güç ayarlarından ayarladım, Game DVR kapattım. Ancak nafile. Ne yaptıysam bu sorunu aşamadım. Çözüm önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler. Ayrıca her hangi bir ses veren videodur veya oyundur açtığımda "Windows Ses Aygıtı Grafiği Yalıtımı" adlı bir işlem çalışıyor. CPU kullanıyor. Bunu nasıl engellerim?

Anlayamadığım bir şekilde yeni aldığım 1050 Tİ ve Ryzen 3 1300x sistemim aynı şekilde LOL de 80-90 arası FPS alıyor aynı sistem Youtube incelemelerinde 150 FPS altına düşmüyor.

Bendede Bir youtube kanalından sistemimi görmüştüm o nedenle satın almıştım.
Pubg de 200 fps sabit idi.
Özellikler İşlemci:Ryzen R9 1950X TR4 16Çekirdekli - Ekran Kartı:Gtx 1080 Lightning Z - Ram: 16GB
Ama şuan 60 fps orta ayarlarda zor görüyorum peki videoda ----> Arkadaşlar Çok Güzel Bir Sistem Gördüğünüz Gibi Pubg De En yüksek ayarlarda 200 fps altına düşmüyor. Peki hani yaw

Bilgili abilerim konuya el atarsa çok sevinirim. Farkettiğim bir şey var. Öncelikle oyuna girdim MSI Afterburner programı ile sıcaklık değerlerine falan filan her şeye baktım. Sıcaklık değerleri çok normaldi. 60 dereceyi ne ekran kartı ne işlemci geçmedi. İşlemci kullanımı %25-38 arası değişti ekran kartı ise %20-40 civarlarında oynadı. Oyuna girip tüm ayarları en yükseğe alıp gölgeleri kapattım. 25 civar FPS yakaladım. Ancak sesleri kapattığımda bu değer birden 40'a fırladı. Oyun aşırı akıcı oldu. Bunun nedeni nedir?

Bu çözüm işe yaramadığı için yeni konu açtım. Ses sürücülerini güncellemem gerek ancak donanım kimliği ile aratma yaptığımda bir sürü şey çıkıyor. Hangisini indirmem gerektiğini bilemiyorum. Donanım kimliğini buraya bıraksam bilgili bir abim benim için link atar mı? Bu arada donanım kimliği olarak "Aygıt Yöneticisi" kısmından "Ses, video ve oyun denetleyicileri" bölümüne girip orada olan "Realtek High Definition Audio"nun donanım kimliğini bıraktım. Aynı sekmede "AMD High Definition Audio Definition" gibi bir şey de var bunuda güncellemem gerekir mi?

Donanım kimliği;
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0235&SUBSYS_17AA3823&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0235&SUBSYS_17AA3823

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı