Windows 10’da ani FPS düşüşü sorunu

chucky

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Selamın aleyküm. Herkese iyi geceler dilerim. Yeni PC topladım işletim sistemi olarak windows 10 64 bit kurdum. CS:GO ve diğer oyunlarda aniden FPS düşüşü oluyor. İşlemci sıcaklığım normal ve ekran kartı da aynı şekilde. MSI Afterburner’la değerlere baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanım değerleri hemen hemen aynı. Neden ekran kartı yüzde yüz performans vermiyor ve neden FPS düşüşü yaşıyorum? Oyunlar artık çekilmez duruma geldi. Tat alamıyorum bana yardım edin. Sistemim;

*AMD Ryzen 5 1500X
*Gskil 2400MHz 8GB RAM
*GIGABYTE GA-A320M-DS2 AMD A320M Soket AM4
*FRISBY FC-9235G Gaming Case
*FRISBY 600W PSU
*ASUS GeForce GTX1050 Ti GDDR5 OC 4GB 128Bit
*Kingston 120GB SSD
*Seagate 1TB HDD
*AOC 144Hz monitör G2460PF

Son düzenleyen: Moderatör:
termal macun kullanmayı deneyebilirsin ve açıkcası bilgisayar toplama taraftarı değilim kullandığım kasa excalibur serisinden rahatım ama buradan sormak yerine güzel ve kaliteli bir bilgisayarcıya götürüp sorunun kaynağını daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsin.

Selamlar, ekran kartı ve Bios sürücülerinin güncel sürümlerini kendi sitelerinden yükleyin ve güncel olmasına dikkat edin, Windows 10 bazen sürücüleri yüklerken hata oluşturabiliyor. Ayrıca oynadığınız oyunların stabilize olması için ekran kartı sürücüsünden oyunları ekleyip ayarlama yapabilirsiniz.

Selamın aleyküm. Herkese iyi geceler dilerim. Yeni PC topladım işletim sistemi olarak windows 10 64 bit kurdum. CS:GO ve diğer oyunlarda aniden FPS düşüşü oluyor. İşlemci sıcaklığım normal ve ekran kartı da aynı şekilde. MSI Afterburner’la değerlere baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanım değerleri hemen hemen aynı. Neden ekran kartı yüzde yüz performans vermiyor ve neden FPS düşüşü yaşıyorum? Oyunlar artık çekilmez duruma geldi. Tat alamıyorum bana yardım edin. Sistemim;

*AMD Ryzen 5 1500X
*Gskil 2400MHz 8GB RAM
*GIGABYTE GA-A320M-DS2 AMD A320M Soket AM4
*FRISBY FC-9235G Gaming Case
*FRISBY 600W PSU
*ASUS GeForce GTX1050 Ti GDDR5 OC 4GB 128Bit
*Kingston 120GB SSD
*Seagate 1TB HDD
*AOC 144Hz monitör G2460PF
CS:GO ekran kartını tam kullanmaz. Eski bir oyun motoru kullanıldığı için işlemci ağırlıklı çalışıyor. Size önerim PSU ve kasadan kurtulmanız. PSU sıkıntı yapıyor olabilir. İsmini bilmediğiniz PSU almayın. İlerleyen zamanda daha kaliteli bir PSU alın. Oynadığınız diğer oyunları ve grafik ayarlarını belirtin.

Şöyle birşey farkettim arkadaşlar.Csgo kalite ayarlarını yukarıya çektiğim sırada tuhaf bir şekilde 299 fps başladım arada drop oluyor ama çok fazla değil.Anlamadım gitti .s

W10 orjinal değilse olabilir bir ara bende de oluyordu format sonrası düzeldi.
Selamlar,

Dostum temiz kurulup yapıp denedin mi?
Driverları vs yeniden güncel olarak yükle düzelebilir. Bende de olmuştu Bilgisayarcıyada götürdüm olmadı en sonunda kendim yaptığım temiz kurulum sonrası şuanda sorunsuz şekilde oyunlarımı oynuyorum.

Burada herkes farklı şeyler yazacaktır sorunu daha bilgili arkadaşların anlaması için Afterburner görüntülerini koyarsan yardımcı olunur.

Son düzenleme:
Selamlar,

Driverları vs yeniden güncel olarak yükle düzelebilir. Bende de olmuştu Bilgisayarcıyada götürdüm olmadı en sonunda kendim yaptığım temiz kurulum sonrası şuanda sorunsuz şekilde oyunlarımı oynuyorum.

Burada herkes farklı şeyler yazacaktır sorunu daha bilgili arkadaşların anlaması için Afterburner görüntülerini koyarsan yardımcı olunur.

afterburnerde cpu değerlerini felan mı koyayım? Pek fazla pc den anlamam temiz kurulum nasıl yapıcam oda sıkıntı .d

Selamlar,

bu arada bende de aynı sorun var windowsum orinal değil ama kendi sitesinde indirdim şuanki sistemim windows10pro 64bit sizce işletim sistemimi mi değiştirmeliyim ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı