Windows 10'da ekran 59Hz görünüyor

ilker tuncer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Windows'un eski sürümü kuruluyken ekranım normalde 60 Hz'di fakat şu an Windows 10 son sürüme formatladım fakat Hz şu an 59.
Ekran akıcılığına yansıyor. Neden olabilir?
Not: Tüm güncellemelerini yaptım!

1697581124528.png

Yaşadığınız akıcılık farkının psikolojik olmadığına emin misiniz? Paneliniz gerçekten 59.97 Hz'dir ve şu an nihai sürücüyle sistem bu şekilde çalışması gerektiğini netleştirmiştir. 60 Hz diye satılan bir monitör teorik olarak 60 Hz olmak zorunda değil. 60 rakamı işin pazardaki kısmıdır. Bu panel 59 küsür bir tazelemeye de sahip olabilir 60-61 arasında bir değere de.

Ek olarark 1 dakikalık zaman diliminde 60 Hz bir ekran ile 59.973 Hz ekran arasındaki kare farkı 2 bile değil. Bir dakikada tam 1,62 kare. Bu farkı beynin ışığı tamamlaması etkisini de işin içine katacak olursak hissetmeniz imkansız. En azından insan gözü için durum bu şekilde.

İlk mesaja neden yanlış bilgilendirme verilmiş anlamadım. Normal bir durum söz konusu.

V-sync ile alakalı sorun yaşatıyorsa CRU ile 60.000 Hz olacak bir çözünürlük oluşturarak çözebilirsiniz.

Merhaba. Windows'un eski sürümü kuruluyken ekranım normalde 60 Hz'di fakat şu an Windows 10 son sürüme formatladım fakat Hz şu an 59.
Ekran akıcılığına yansıyor. Neden olabilir?
Not: Tüm güncellemelerini yaptım!

Eki Görüntüle 1981459
Hocam, benimde ekran 60 hz ama 59,973 yazıyor. Bir sıkıntı yok merak etmeyin.

İstersen CRU ile düzenleyebilirsin.

Hocam, benimde ekran 60 hz ama 59,973 yazıyor. Bir sıkıntı yok merak etmeyin.

İstersen CRU ile düzenleyebilirsin.
şu an indiriyorum fakat nasıl halledebilirim bil bilgim yok?

Geri
Yukarı