Çözüm Windows 10'da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Aynı şeyleri daha önceki Windows sürümlerinde yapmıştım. Sistemimi yeni kurdum her şey güncel ama bu dediğiniz yöntem işe yaramadı. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi günler arkadaşlar. Bugün birçok kişi Windows 10'a geçti fakat Windows 10'da fotoğraflarımıza bakmak istediğimizde "Fotoğraflar" isimli hem yavaş hem de fotoğrafları bulanık gösteren bir program karşılıyor bizi. Olur da eski "Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi"ne dönmek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

1. Yeni bir metin belgesi açıp metin belgesinin içine aşağıdaki kodları baştan sona aynen kopyalayın.
  2. Bu metin belgesini Dosya kısmında Farklı Kaydet olarak kaydedin.
  3. Bize dosyanın ismini ve kayıt türünü soracaktır. Dosya ismini "viewer.reg" ve kayıt türünü de "Tüm dosyalar" olarak ayarlayıp masaüstüne kaydedin.
  4. Masaüstüne kaydettiğiniz bu "viewer.reg" dosyasını çift tıklayarak açın ve kayıt defterine ekleyin.

Bundan sonra yapmanız gereken bir fotoğrafa tıklayıp Özellikler > Birlikte aç > Değiştir'e tıkladığınızda "Diğer seçenekler" adı altında Windows Fotoğraf Görüntüleyici görünecektir. Varsayılan olarak seçerek sorunu çözebilirsiniz.

Eki Görüntüle 92123

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Saygılarımla.

Yazmak için yazılmış boş mesaj.
Sırf "boş mesaj yazdı" diyebilmek için yazdığın bomboş ve konuyla alakasız boş mesaj da apayrı ironik bir durum :D

Daha 2 hafta önce aynı sorunla karşılaştım. Windows'a hiçbir şekilde erişim yetkisi yoktu. Ve tek çözüm format atmaktı. Anlaşılan PC aleminde çok fazla bu tarz badireler atlatmamışsınız. Umarım da atlatmazsınız ama atlatanlarla ve tecrübelerinden yola çıkarak çözüm sunanlarla da dalga geçmemeyi öğrenmeniz gerek ;-)

Yeni konular

Geri
Yukarı