Çözüldü Windows 10'da hangi ürün anahtarı kullanıldığı bulunabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eth

Hectopat
Makaleler
2
Windows 10 bilgisayarımın hangi anahtar ile etkinleştirildiğini bulmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Çözüm
Teşekkürler hocam fakat ben türü değil de direkt XXXXX-XXXXX şeklinde devam eden keyi bulmak istiyorum.
CMD'yi açıp
  • powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"
Bu komutu yapıştırın, gösterecektir.

Olmazsa eğer: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey bunu deneyin.
Slmgr.vbs -dli yazın başlata görürsünüz.
Aşağıdaki RETAIL mesela.
1622453331892.png

Teşekkürler hocam fakat ben türü değil de direkt XXXXX-XXXXX şeklinde devam eden keyi bulmak istiyorum.
CMD'yi açıp
  • powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Olmazsa eğer: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey bunu deneyin.

Çözüm
Powershell'i yönetici olarak çalıştırın. Aşağıdaki kodu yazın.

(Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey

Bu yöntem artık işe yaramıyor.

CMD'yi açıp

Yalnız bu sadece OEM keyler için geçerli değil mi?

Ben bir şey demedim. Sadece bu kodun OEM keyler için geçerli olduğunu biliyordum ve öyle mi diye sordum.
3.parti uygulamalar ile öğrenilir ama bunlar içerisindeki en temiz uygulama önerdiğim uygulamadır. Neyse arkadaşın sorunu çözüldüyse daha fazla konuşmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı