Windows 10'da interneti ne kullanır?

onurryazgann

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. 4 GB internetim kaldı. Sistemde oyun oynayamıyorum. Kafasına göre internet sömürüyor. Neyin harcadığını bilmiyorum. Windows güncellemesi yok, Windows Store otomatik güncelleme kapalı ama harcıyor. 10 GB internetimin yaklaşık 2 GB'ı boşa gitti resmen. Nelerin ekran fotoğrafını atmam gerekiyorsa atayım da bulalım artık. Bu sorun çok can sıkıcı bir sorun. Neyin harcadığını bulursan durduracağım bu arada.

Selamlar. 4 GB internetim kaldı. Sistemde oyun oynayamıyorum. Kafasına göre internet sömürüyor. Neyin harcadığını bilmiyorum. Windows güncellemesi yok, Windows Store otomatik güncelleme kapalı ama harcıyor. 10 GB internetimin yaklaşık 2 GB'ı boşa gitti resmen. Nelerin ekran fotoğrafını atmam gerekiyorsa atayım da bulalım artık. Bu sorun çok can sıkıcı bir sorun. Neyin harcadığını bulursan durduracağım bu arada.

Görev yöneticisinden ağın yoğunluğuna bakın hangi uygulama kullanıyor anlarsınız.

Yani tam olarak bilemeyiz ama internetten "internet speed meter" adlı programı yükleyebilirsen çok büyük bir dosya değil, oradan neyin ne kadar yediğini görebilirsin.

Bu konuda pek bilgim yok ancak, Görev Yöneticisini açıp internetin yendiğini düşündüğünüz bir zamanda ağ kullanımlarını büyükten küçüğe sıralanmış bir şekilde paylaşır mısınız? Bilgili bir arkadaş bu sayede yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

1625508837454.png

Microsoft Store, Windows Update, Office yazılımları.
Bunların adı çıkmıyor ise Ağ Hizmeti diye gözükür.
Ağ hizmetini durdurursam bir şey olur mu?
Tuhaf olan şu ki az önce konuyu açarken sömürüyordu kapattım şuan açtım hiç kullanmıyor. Şaka gibi. Tespit edilmemek için yapıyor resmen.

Geri
Yukarı