Windows 10'da işlemci oyunda 80-90 derece

nickimi kedi7

Hectopat
Windows 11'de oyundayken işlemcim Max 50-70 arası oluyordu. Windows 10'a geçtim şimdi en basit oyunda bile işlemcim 80-90 arası, bunun bir çözümü var mıdır?

i5-1135G7
8 GB RAM
Intel Iris Xe Graphics.
512 GB SSD.
Laptop.
Hocam laptop ise bu ısı değerleri normal bende laptop kullanıcısıyim 95 96 dereceleri görüyorum size önerim turbo boostu kapatmanız biraz performans düşüyor fakat cihazın ömrünü uzatıyor şuan işlemcim 70 dereceyi geçmiyor nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız burdan yapabilirsiniz işlemci kullanan oyunları oynarsanız güç seçeneklerinden tekrar açabilirsiniz.

Hocam laptop ise bu sıcaklık değerleri normal bende laptop kullanıcısıyim 95 96 dereceleri görüyorum size önerim Turbo Boost'u kapatmanız biraz performans düşüyor fakat cihazın ömrünü uzatıyor şu an işlemcim 70 dereceyi geçmiyor nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız burdan yapabilirsiniz işlemci kullanan oyunları oynarsanız güç seçeneklerinden tekrar açabilirsiniz.

Ama hocam fan çıkışları ekrana doğru sıcak hava oraya üflüyor ve aşırı sıcak oluyor laptopuda yeni aldım bir şey olur diye korkuyorum bir sorun çıkartır mı?

Hocam laptop ise bu sıcaklık değerleri normal bende laptop kullanıcısıyim 95 96 dereceleri görüyorum size önerim Turbo Boost'u kapatmanız biraz performans düşüyor fakat cihazın ömrünü uzatıyor şu an işlemcim 70 dereceyi geçmiyor nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız burdan yapabilirsiniz işlemci kullanan oyunları oynarsanız güç seçeneklerinden tekrar açabilirsiniz.

Hocam çok sağ olun Turbo sayesinde CS:GO'yu artık 50-60 derece fan sesi çıkmadan oynayabiliyorum :)

Son düzenleme:
Ama hocam fan çıkışları ekrana doğru sıcak hava oraya üflüyor ve aşırı sıcak oluyor laptopuda yeni aldım bir şey olur diye korkuyorum bir sorun çıkartır mı?

Hocam çok sağ olun Turbo sayesinde CS:GO'yu artık 50-60 derece fan sesi çıkmadan oynayabiliyorum :)
Hayır bir zarar vermez hocam sıkıntı etmeyin Rica ederim ne demek yardımcı olabildiysem

Yeni konular

Geri
Yukarı