Çözüldü Windows 10'da Oyunda İken Görev Çubuğunun Çıkması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fonotel

Decapat
Herkese merhabalar,

Sea Of Thieves ve State Of Decay 2 oyunlarına sahibim. Önceden yoktu, fakat ne oldu bilmiyorum şimdilerde bir sorunum var. Oyun oynarken ekranda mouse olmadığında bile ekranı aşağı doğru indirdiğimde, aşağıdan görev çubuğu çıkıyor. En yukarıya götürdüğümde ise, sanki pencere modundaymış gibi üstten ismini bilmediğim bir çubuk daha çıkıyor. Oyunda yanlışlıkla masaüstüne geçiş yapmış oluyorum ve kritik durumlarda yenilgiye yol açıyor. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin. Sorunumun tam anlaşılması için videoda çektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzeltmek için izlediğim adımlar;
-dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
-dism /online /cleanup-image /restorehealth
-sfc /scannow
-Görev çubuğunun kitlenmesi
-Görev çubuğunun gizlenmesi
-Alt+Enter
Bunların hiç birisi düzeltemedi.

Çözüm
Tekrardan merhabalar. Bugün yaptığım denemelerde düzeldiğini fark ettim. Muhtemelen;
-DISM /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
-DISM /online /cleanup-image /restorehealth
-Sfc /scannow
Komutları işe yaramış gibi görünüyor. Restart atmadığım için belki de düzelmemişti. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem bu komutlardır. Herkesin ilgisine teşekkürler.
Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Temiz önyükleme ile sistemi başlatın. Oyunu açıp bizi bilgilendirin.
Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme

Tekrardan merhabalar. Bugün yaptığım denemelerde düzeldiğini fark ettim. Muhtemelen;
-DISM /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
-DISM /online /cleanup-image /restorehealth
-Sfc /scannow
Komutları işe yaramış gibi görünüyor. Restart atmadığım için belki de düzelmemişti. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem bu komutlardır. Herkesin ilgisine teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı