Rehber Windows 10'da kullanılmayan güç seçenekleri

Tseenka

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:\Config.Msi
Daha fazla  
En başından beri biliyordum bu olayı fakat nasıl bu seçenekleri etkinleştridiğimizi bilmiyordum. En sonunda araştıra araştıra Regedit'ten belirli girdileri 1'den 2'ye değiştirdiğinizde değiştirilebilir ve görünebilir olduğunu öğrendim. Bahsettiğim tüm güç seçenekleri:
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings konumunda, bu konumda belirli girdilerin içinde "Attributes" adlı girdiler var, bu girdilerin çoğu sistem kuruluşundan beri "1" değerindedir, "1" değerinde güç seçeneği gözükmemekte, gözükmesi için "2" yapmanız lazım.

Ekran Aldsaıntısı.JPG

Burdaki her bir girdinin hangi seçeneği etkinleştirdiğini ele almak isterdim ancak aşırı derecede fazla güç seçeneği bulunmakta, bazıları Nihai Performans'ta bile etkin değil ve performans düşürebiliyor, burdan yaklaşık 11 tane girdiyi değiştirip 11 güç seçeneği ekledim ve güç seçenekleri menüsü böyle gözükmekte.

Ekrandsa Alıntısı.JPG
Ekran dsaAlıntısı.JPG

Gerçekten aşırı derecede fazla seçenek var ve hepsini ele alacak kadar işsiz değilim, bu rehber sayılır mı bilmiyorum fakat kesinlikle herkesin bilmesi gerekli.

Son düzenleme:
Bunu yapınca ne oluyor?

Değiştiremediğin tüm seçenekleri görebiliyorsun, özellikle sabit disk seçeneklerini, AHCI ile ilgili 2 seçeneğini etkinleştiriyor, 2 ayar çoğu bilgisayarda doğru ayarlanmış değil, o yüzden Windows çalışırken ciddi derecede yavaşlık yaşanabiliyor, genelde Laptop'ta olmasına rağmen ben masaüstünde bu sorunu yaşıyordum bu 2 seçenek ile düzelttim.

Ekran Alısssssssntısı.JPG

Dosya Ekleri

• Ekran dsaAlıntısı.JPG
    Ekran dsaAlıntısı.JPG
    46,3 KB · Görüntüleme: 120
Değiştiremediğin tüm seçenekleri görebiliyorsun, özellikle sabit disk seçeneklerini, AHCI ile ilgili 2 seçeneğini etkinleştiriyor, 2 ayar çoğu bilgisayarda doğru ayarlanmış değil, o yüzden Windows çalışırken ciddi derecede yavaşlık yaşanabiliyor, genelde Laptop'ta olmasına rağmen ben masaüstünde bu sorunu yaşıyordum bu 2 seçenek ile düzelttim.

Eki Görüntüle 886264
Yani ben bunu yapınca HDD li Windows'um hızlanacak mı?

54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00 Adlı girdi İşlemci seçeneklerini açıyor, bu girdideki seçenekleri ne anlama geldiğini bilmiyorsanız ellemeyin, elleyecekseniz şiddetle yedek almanızı tavsiye ederim.
dsadd.JPG

Biraz fazla işlemci seçeneği var sanki.
Bilen varsa bir sorum olacak, Heterojen yazışma zamanlama ilkesi diye bir şey buldum, bu ne işe yarıyor?

Ekran Alındsatısı.JPG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı