Windows 10'da OC stabil değil

EmirGkts

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Elimde E5430 ve DDR2 2 adet 2 GB 800 MHz RAM, 1 adet 2 GB 667 MHz RAM ve bir adet 1GB 667 MHz RAM var.
OC yapmak için 667 MHz RAM'ları çıkarıyorum ve 2.66 GHz'den 3.64 GHz'ye çıktım Windows 10'da ama stabilite sorunları var ve 4 GB RAM 64 Bit Windows 10 için açıkcası yeterli değil, 775 modlama için herkes Windows 7'ye geçiyor. Sizce W7 geçmeli miyim?

valid.x86.fr/7vn4bz

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en başta stabilite sorunları varsa bu fazla yukarı çıktığınız anlamına gelebilir. İşletim sisteminizi değiştirmek bir yana kalsın bence önce bunu çözmek daha önemli.

Hocam en başta stabilite sorunları varsa bu fazla yukarı çıktığınız anlamına gelebilir. İşletim sisteminizi değiştirmek bir yana kalsın bence önce bunu çözmek daha önemli.

Stabilite sorunları BIOS'ta falan yok 3.80 kadar rahat açılıyor PC ama Windows 10 Boot etmeye gelince kernel ile ilgili hatalar alıyorum.

Stabilite sorunları BIOS'ta falan yok 3.80 kadar rahat açılıyor PC ama Windows 10 Boot etmeye gelince kernel ile ilgili hatalar alıyorum.
BIOS'ta olmaması normal. Sistem açılırken aslında işlemciyi gerçekten kullanmaya başlıyorsunuz ve yük binmeye başlıyor. Asıl o zaman ortaya çıkıyor.

Geri
Yukarı