Windows 10 Ses Stabil Değil

LeBlanc

Hectopat
Merhaba, şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Örneğin Youtube'da müzik dinliyorum, sesi sonuna kadar açtığım halde tam potansiyel yüksek sesi alamıyorum. Ses denetleyicisini açıp bakıyorum ve gerçekten de ses şiddetini gösteren o yeşil bar yarıya kadar çıkıyor en fazla. Tesadüfen fark ettiğim bir şey var ama. Geliştirmelere girip tüm ses efektlerini engelle kısmına tik koyup o tiki geri kaldırınca ses asıl olması gibi yüksek çıkıyor. Ses geliştirmelerini daima kapalı olarak denedim ama yine bir şey fark etmiyor ses düşük, illa o ayar ile oynayıp tik koyup geri kaldırmam gerekiyor sesin tam potansiyel yüksek olması için. Sürücüleri kaldırdım MSI'ın kendi sitesinden indirdim denedim olmadı. Recep abinin sitede sunduğu Realtek ile denedim yine olmadı. Lütfen yardım eder misiniz bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burdaki ayarları bir kontrol edermisin. Yazılımsal bir problem var gibi duruyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Yine aynı. Test etmek için bilgisayarı kapatıp açtım yine bilgisayar açılınca ses düşük geliyordu. Anlık mod tikini kaldırdım yine azdı ses tekrar tik koyunca arttı. Sorun o ses geliştirmelerinden ama çözemedim bir türlü. Çünkü o geliştirme kısmından geliştirmeyi aç kapa yapınca veya anlık modu aç kapa yapınca ses yükseliyor olması gerektiği gibi.
Şuan ki gözlemlerim sonucu sadece ses geliştirmeleri kısmı değil, uzamsal ses ve ses kalitesi seçenekleriyle oynayınca da ses tekrar yükseliyor. Bilgisayarı her kapatıp açtığımda ses yüksek olsun diye bu ayarlar ile oynamaktan sıkıldım.
Ayrıca dikkatimi çeken şey kulaklık taktığım halde neden kulaklığı hoparlör olarak algılıyor ? Sorun bundan dolayı mı acaba?

Varsayılan aygıt o gözüküyor çünkü. Varsayılan olarak usb bir kulaklığınız varsa onu varsayılan yapınız ve diğer varsayılan aynıtı devre dışı bırakmayı deneyiniz. Düzelirmi bilmiyorum böyle bir durum ilk defa denk geldim.

Kulaklığım usb değil jak girişli. Kasanın ön tarafındaki jax girişlerine taktım. Usb hoparlörüme geçiş yapıp tekrar kulaklığı varsayılan seçtiğimde yine ses azalma problemi oluyor.

anakart marka ve modelinin en son ses driver sürümünü indir aygıtlar bölümünden ses kartını kaldır programlar bölümünden de kaldır pc'yi yeniden başlat güncel sürücüleri yükle ve yeniden başlat ses özellikleri/gelişmiş kısmından varsayılanı geri yükle özellikler/geliştiriciler/anlık modu aktif et sorunun büyük ihtimal düzelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı