MSI A320M-A PRO, Windows 10'da daha stabil mi çalışır?

Aykutbrt

Hectopat
Diğer anakartlarım 8.1 falan destekliyordu yeni anakart aldım. Bu Windows 10 destekli demek istediğim şu. Daha mı stabil ve hızlı çalışır şu an? Anakartım A320M A Pro. Sizce daha mı hızlı çalışır stabil çalışır Windows 10 desteklediği için?

Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 anakartlarda Windows 10'un altına düşmemelisiniz. Kullanılması gereken sürüm zaten Windows 10.

Bir de şöyle bir şey var. Windows 10 kullandığım da disk kullanımı bazen hiçbir şey yapmadığım halde %100 oluyor uzun süreliğine RAM kullanımı çok artıyor. Sizce Windows 8.1 mi kullansam? Daha iyi olur bunun için de desteği var.
Bu genellikle sorunlu veya 5400rpm HDD'lerde meydana gelen bir sorun. İyi bir HDD veya SSD kullanırsanız sorun yaşamazsınız.
RAM kullanımı da arka planda kullandığınız ufak tefek yazılımlara bağlı.

Görüldüğü üzere Windows 10 ve disk kullanımlarım bu şekilde;

1575191332592.png

Yani Windows 10'luk bir durum değil.

Bu genellikle sorunlu veya 5400rpm HDD'lerde meydana gelen bir sorun. İyi bir HDD veya SSD kullanırsanız sorun yaşamazsınız.
RAM kullanımı da arka planda kullandığınız ufak tefek yazılımlara bağlı.

Görüldüğü üzere Windows 10 ve disk kullanımlarım bu şekilde;

Eki Görüntüle 467098

Yani Windows 10'luk bir durum değil.
Anlıyorum. 7200rpm HDD bilgisayarcıdayken bir programla sorun var mı diye baktı. Herhangi bir sorun yok dedi. Ses çıkarıyordu çok. Kullanıma bir engel olmaz ama sadece ses çıkarır dedi. Bakalım yeni HDD alırsam iyi olur. Ondan sonra da SSD alırım. Teşekkürler konu kilitlenebilir.

Anlıyorum. 7200rpm HDD bilgisayarcıdayken bir programla sorun var mı diye baktı. Herhangi bir sorun yok dedi. Ses çıkarıyordu çok. Kullanıma bir engel olmaz ama sadece ses çıkarır dedi. Bakalım yeni HDD alırsam iyi olur. Ondan sonra da SSD alırım. Teşekkürler konu kilitlenebilir.
HDD de önemli veri barındırmayın. SSD önceliğiniz olsun, farkı göreceksiniz.

HDD de önemli veri barındırmayın. SSD önceliğiniz olsun, farkı göreceksiniz.
Öyle evet ama işte ssdler pahalı olduğu için alamam. Alsam da 120gb alabilirim ona da birşey sığmaz. Nerden baksanız ben içine oyun, müzik vs oyun olarak fortnite gibi ağır oyunları yüklerim. Onun için sığmaz. Yani ssd çok sonra ki iş. Yeni bir HDD alırsam beni idare eder. Yeni sistem topladım ram kaldı onu da haftaya veya öbür hafta alırım inşallah sömestr tatilinde biraz gezip tozalım 😂. İkinci dönemin başında da RGB kasa almayı düşünüyorum çünkü kasam çok eski güzel bir sisteme o kasa hiç gitmez ucuz bir RGB kasa alıcam. Sonra SSD alırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı