Çözüldü Windows 10'da oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nyks Athena

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Apacer 256Gb 2.5" Sata III 6Gb/s SSD AS350
İşlemci
Intel Pentium B960
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarıma SSD aldıktan sonra bilgisayarcı da Windows 10 ve driverları yüklettirdim. Steam indirip arkadaşlarla oyun oynamak istedim. L4D2 oyununu açan bilgisayarım Stardew Valley diye bir oyun var, onu açmadı. Ne yaptıysam olmadı. Oyun başlatılıyor diyor. Kenarda Stardew Valley çalıyor diyor ardından da kendiliğinden duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Windows 7 de yüklüyken oyun açılıyordu. Bundan kaynaklı başlığı o şekilde koymayı uygun buldum. Neyse. Dosya bütünlüğünü doğrulamaktan kastınız oyunun ayarlar kısmın da yüklü dosyalara tıklayınca 'bu demonun dosyalarının düzgün yüklenip yüklenmediğini doğrula' kısmından kontrol edip etmediğimi soruyorsanız, evet kontrol ettim ve sorun yok dedi.

İlgili oyunun özellikler kısmına giriniz oradaki betalara girdiğinizde Sağ üstte hiçbiri seçeneği var ona tıklayınca compatibility özelliği geliyor ise onu seçerek tekrar dener misin?
Dönüş yapınız yeni çözüm bulmaya çalışırım.
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarıma SSD aldıktan sonra bilgisayarcı da Windows 10 ve driverları yüklettirdim. Steam indirip arkadaşlarla oyun oynamak istedim. L4D2 oyununu açan bilgisayarım Stardew Valley diye bir oyun var, onu açmadı. Ne yaptıysam olmadı. Oyun başlatılıyor diyor. Kenarda Stardew Valley çalıyor diyor ardından da kendiliğinden duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

İnternetteki rehberler ile kendiniz Windows 10 kurun. Bilgisayarcılara güvenilmez. Bazen özelleştirilmiş isolar kullanabiliyorlar.

Başlık öncelikle yanlış. Windows 10 da oyunlar açılmıyor değil, Öyle olması için oyunların hemen hemen çoğu açılmamış olması gerekirdi. L4D2 Açılırken Stardew Valley oyunu açılmıyor. Problem Stardew Valley.
Dosya bütünlüğünü doğruladınız mı oyunun Steam üzerinden?

Başlık öncelikle yanlış. Windows 10 da oyunlar açılmıyor değil, Öyle olması için oyunların hemen hemen çoğu açılmamış olması gerekirdi. L4D2 Açılırken Stardew Valley oyunu açılmıyor. Problem Stardew Valley.
Dosya bütünlüğünü doğruladınız mı oyunun Steam üzerinden?
Win 7 de yüklüyken oyun açılıyordu. Bundan kaynaklı başlığı o şekilde koymayı uygun buldum. Neyse. Dosya bütünlüğünü doğrulamaktan kastınız oyunun ayarlar kısmın da yüklü dosyalara tıklayınca 'bu demonun dosyalarının düzgün yüklenip yüklenmediğini doğrula' kısmından kontrol edip etmediğimi soruyorsanız, evet kontrol ettim ve sorun yok dedi.

Windows 7 de yüklüyken oyun açılıyordu. Bundan kaynaklı başlığı o şekilde koymayı uygun buldum. Neyse. Dosya bütünlüğünü doğrulamaktan kastınız oyunun ayarlar kısmın da yüklü dosyalara tıklayınca 'bu demonun dosyalarının düzgün yüklenip yüklenmediğini doğrula' kısmından kontrol edip etmediğimi soruyorsanız, evet kontrol ettim ve sorun yok dedi.

İlgili oyunun özellikler kısmına giriniz oradaki betalara girdiğinizde Sağ üstte hiçbiri seçeneği var ona tıklayınca compatibility özelliği geliyor ise onu seçerek tekrar dener misin?

Çözüm
Keşke Windows'u kendiniz kursaydınız.
Bunları kurdunuz mu?
DirectX web Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center
Microsoft Visual C++ paketi Latest Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One May 2023 Download
Siteler güvenlidir ve virüs yoktur.

Dostum bunlar yüklü olmasaydı diğer oyunları da çalıştırırken sıkıntı yaşardı.
Ayrıyeten eksiklik tespit edilirse Steam yüklüyor zaten oyunu çalıştırması gereken sürücüleri.

Dediğinizi yaptım. Bir indirme gerçekleştirdi steam üzerinden. Resimde ki gibi kaldı. Aradan 5 dakika geçti ve açıldı oyun. Çok teşekkür ederim hemşehrim. 😊.

Dosya Ekleri

• 20230707_003849.jpg
    20230707_003849.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı