Windows 10'da Store yükleme yapmıyor, Windows Update çalışmıyor, MSFS yükleme ekranına devam etmiyor

tr01maxi

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
Curcial 1TB SSD
Ekran kartı
ASUS RX 480
Anakart
ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600
Madde madde sorunları listeliyorum.
1- Windows Update çalışmıyor?

ewt084o.png

r51o8nx.png

Teslim iyileştirme açık.
Ekran kartı vb. sürücüler son sürüm olarak yüklüdür.
2- MFSF yükleme ekranında bekliyor.

resim_2022-07-31_194236372.png

1 saat beklediğim oldu bu ekranda sonra devam etmiyor. İşin ilginç kısmı ortalama 150 saat kadar oynadım 1-2 gün ara verdim (o sırada uygulama vs hiçbir güncelleme yapmadım) sonra tekrar girmek istediğim de bu hatayı alıyorum. Sistem geri yüklediğim de bir sonuca varamadım.

MS Store üzerinden herhangi bir uygulama inmiyor ama Xbox mağazasından indirebiliyorum. Bu hatanın ms sunucusundan veri çekememesine bağlıyorum.
Store, msfs ve Windows Update için farklı farklı uygulamalar denedim düzelmedi, en son Windows Update için buna baktım Windows Update Error 0x800f0905

-------------------------------
PC sistemim.
AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor 3.20 GHz.
32,0 GB 3600 RAM.
ASUS TUF Gaming B450M-Plus II.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kolay yolları var ama format atman daha iyi olur ya da ayarlara gir güncelleştirme ve güvenlik kurtarma oradan sıfırlayabilirsin

sfc/ scannow komutunu deneyin.

1-Windows orijinal değilse bu hata ortaya çıkabilir.
2-Bilgisayarınız aniden kapandıysa veya başlangıçta kapandıysa bu sorun ortaya çıkabilir. (Bazı dosyalar silinmiştir.)
3-Bilgisayarınıza format atarken yanlış bir şeyler yapmış olabilirsiniz.

Çözüm önerim:
Sıfırdan temiz bir Windows 10 kurulumu yapın. Daha sonra da bunu bir retail key ile etkinleştirin.

1-Windows orijinal değilse bu hata ortaya çıkabilir.
2-Bilgisayarınız aniden kapandıysa veya başlangıçta kapandıysa bu sorun ortaya çıkabilir. (Bazı dosyalar silinmiştir.)
3-Bilgisayarınıza format atarken yanlış bir şeyler yapmış olabilirsiniz.

Çözüm önerim:
Sıfırdan temiz bir Windows 10 kurulumu yapın. Daha sonra da bunu bir retail key ile etkinleştirin.
Aslında temiz kurulum yapmıştım MSFS hatası alırken 3 farklı windows kurdum muhtemelen dediğiniz gibi orijinal olmadığından kaynaklı diye düşünüyorum ama çalışan sürüm neden durduk yere hata veriyor anlamıyorum.

sfc/ scannow komutunu deneyin.
2a7n4k0.png

yaptım. Yeniden başlattım hataları test ettim aynı hala.

Çözüldü Windows Update ve Microsoft Store

acaba bu sıfırlama işe yarayabilir mi? amacım dosyalarla tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum. ( uygulamaları siliyormuş :) son seçenek olarak bırakıyorum bunu)

resim_2022-07-31_204246747.png

Son düzenleme:
Aslında temiz kurulum yapmıştım MSFS hatası alırken 3 farklı windows kurdum muhtemelen dediğiniz gibi orijinal olmadığından kaynaklı diye düşünüyorum ama çalışan sürüm neden durduk yere hata veriyor anlamıyorum.

Eki Görüntüle 1470199

yaptım. Yeniden başlattım hataları test ettim aynı hala.

Çözüldü Windows Update ve Microsoft Store

acaba bu sıfırlama işe yarayabilir mi? amacım dosyalarla tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum. ( uygulamaları siliyormuş :) son seçenek olarak bırakıyorum bunu)

Eki Görüntüle 1470204
Bence Windows 10 Pro'yu Microsoft'un kendi sitesinden indirin ve kurun. Daha sonra internette "Windows 10 Pro Retail Key" diye bir arattırma yapın. (Saglamlisans sitesini önerebilirim.) Bu şekilde gayet makul fiyatlara Windows'u etkinleştirebilirsiniz.

Bence Windows 10 Pro'yu Microsoft'un kendi sitesinden indirin ve kurun. Daha sonra internette "Windows 10 Pro Retail Key" diye bir arattırma yapın. (Saglamlisans sitesini önerebilirim.) Bu şekilde gayet makul fiyatlara Windows'u etkinleştirebilirsiniz.
Görünen yol oraya doğru gidiyor, bakalım MSFS için format atmaya değer mi bilemedim o kadar program vs var çok vakit kaybı olur.

Görünen yol oraya doğru gidiyor, bakalım MSFS için format atmaya değer mi bilemedim o kadar program vs var çok vakit kaybı olur.
bak şöyle yapabilirsin windows 10 iso dosyası olarak indir tamammı sonra iso dosyasını aç içindeki setup çalıştır bekle sonra ordan güncelleme yöntemi filanmı öyle bişi var ona bas şimdi diel diyerek ilerle programalr ve dosyaların silinmeden sadece windowsun yeniden yükleniycek.

bak şöyle yapabilirsin windows 10 iso dosyası olarak indir tamammı sonra iso dosyasını aç içindeki setup çalıştır bekle sonra ordan güncelleme yöntemi filanmı öyle bişi var ona bas şimdi diel diyerek ilerle programalr ve dosyaların silinmeden sadece windowsun yeniden yükleniycek.
düzeltme sırasında geri dönülemez ayarlar yapmışım sanırım :) soluğu gece temiz formatla aldım

Geri
Yukarı