Çözüldü Windows 10'da TP-Link UB500 Bluetooth adaptörü ile hiçbir cihaz görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Yeni aldığım TP-Link UB500 Bluetooth adaptörü ile Xbox One S 8.nesil Controllerımı bağlamaya çalıştığımda kol cihaz ekle kısmında gözükmüyor. Farklı cihazlar (Redmi Note 8 ve Redmi 8A model telefonlar.) ile denediğimde ise ne bilgisayar üzerinden ne telefonları görebildim, ne de telefon üzerinden bilgisayarı. Sürücüler kuruluydu. Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü kaldırıp yeniden kurmayı denedim ama nafile. Görünüşte Bluetooth çalışıyor gibi gözüküyor, zira herhangi bir hata almadım. Fakat hiçbir cihazı da görmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1696700287664.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@ezuer Kolu başka bilgisayarlara çok kez bağlamışlığım var nasıl yapılacağını gayet iyi biliyorum ki videoda da benim yaptığımın aynısını yapmışlar fakat benim sorunum maalesef o değil. Kol veya başka bir şey farketmeksizin hiçbir cihaz gözükmüyor.

Sorunu çözdüm. Öncelikle belirtmeliyim ki ben zamanında (1.5 yıl önce kadar) kendim modladığım bir Windows 10 kullanıyordum. Ve aklıma bir an şöyle bir şey geldi: "ya acaba ben Bluetooth hizmetlerini de kapatmışsam?" diye. Eğer sizde modlanmış bir ISO kullanıp benim yaşadığım sorunu yaşıyorsanız bunları bir deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk önce bu videodakileri bir deneyin. Bana herhangi bir etkisi dokunmadı fakat denemekten zarar gelmez ki bazılarının sorunu bu şekilde çözebilir.

Eğer hala çözülmedi ise benim çözdüğüm yöntem olan 2. yöntem yani Bluetooth hizmetleri kapalı ise yeniden açmayı göstereceğim.

AVCTP Bluetooth hizmeti [BthAvctpSvc]
Bluetooth destek hizmeti [bthserv]
Bluetooth kullanıcı desteği hizmeti [BluetoothUserService]
Bluetooth ses ağ geçidi hizmeti [BTAGService]

Bunları kendi Windows sürümünüzseçip bir klasöre indirin ve her birini teker teker yönetici olarak çalıştırın. Ayrıca her birinde alttaki notta yazan .dll'in System32 klasöründe olduğundan emin olun. Yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar Bluetooth'u deneyin. Bende çalışmaya başladı.
Benim de aynı ürün siparişim bugün geldi fakat sorun yaşamadım. Bu videodan destek alın.

@ezuer Kolu başka bilgisayarlara çok kez bağlamışlığım var nasıl yapılacağını gayet iyi biliyorum ki videoda da benim yaptığımın aynısını yapmışlar fakat benim sorunum maalesef o değil. Kol veya başka bir şey farketmeksizin hiçbir cihaz gözükmüyor.

Sorunu çözdüm. Öncelikle belirtmeliyim ki ben zamanında (1.5 yıl önce kadar) kendim modladığım bir Windows 10 kullanıyordum. Ve aklıma bir an şöyle bir şey geldi: "ya acaba ben Bluetooth hizmetlerini de kapatmışsam?" diye. Eğer sizde modlanmış bir ISO kullanıp benim yaşadığım sorunu yaşıyorsanız bunları bir deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk önce bu videodakileri bir deneyin. Bana herhangi bir etkisi dokunmadı fakat denemekten zarar gelmez ki bazılarının sorunu bu şekilde çözebilir.

Eğer hala çözülmedi ise benim çözdüğüm yöntem olan 2. yöntem yani Bluetooth hizmetleri kapalı ise yeniden açmayı göstereceğim.

AVCTP Bluetooth hizmeti [BthAvctpSvc]
Bluetooth destek hizmeti [bthserv]
Bluetooth kullanıcı desteği hizmeti [BluetoothUserService]
Bluetooth ses ağ geçidi hizmeti [BTAGService]

Bunları kendi Windows sürümünüzseçip bir klasöre indirin ve her birini teker teker yönetici olarak çalıştırın. Ayrıca her birinde alttaki notta yazan .dll'in System32 klasöründe olduğundan emin olun. Yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar Bluetooth'u deneyin. Bende çalışmaya başladı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı