Çözüldü Windows 10'da TPM 2.0 açılmıyor ve Valorant VAN 9005 hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bacaksız At

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta VAN 9005 hatasını çözmek için TPM 2.0 Açmak gerekiyormuş. BIOS'a girdim fakat security kısmında TPM ile ilgili bir kısım yoktu.
PC: Lenovo Z50-70
Windows sürümü: 10
TPM açmadan bir şekilde oynayamaz mıyım? Yardımcı olur musunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Z50-70 serisi TPM desteklemiyor.

TPM desteğini açamıyorsan VIRTUALIZATION-BASED SECURITY ayarını kapatmalısın demişler.

Windows+R tuşlarına basıp açılan ekrana msinfo32 yaz, sanallaştırma tabanlı güvenlik ayarı açıksa eğer;

CMD konsolunu açıp bcdedit /set hypervisorlaunchtype off komutunu girip tekrar oyunu açmaya çalış.

Böyle de açılmıyorsa Riot desteğe yazmalısın.

TPM desteğini açamıyorsan VIRTUALIZATION-BASED SECURITY ayarını kapatmalısın demişler.

Windows+R tuşlarına basıp açılan ekrana msinfo32 yaz, sanallaştırma tabanlı güvenlik ayarı açıksa eğer;

CMD konsolunu açıp bcdedit /set hypervisorlaunchtype off komutunu girip tekrar oyunu açmaya çalış.

Çözüm

CMD'ye yazıp Enter'a bastığımda "The boot configuration data store could not be opened. Erişim engellendi." yazıyor

Yönetici olarak çalıştır CMD'yi.
Bu sefer işlem tamamlandı dedi ama msinfo32'ye tekrar girdiğimde hala "Çalıştırılıyor" yazıyor. Yine de deniyorum olursa yazacağım.

Bu sefer işlem tamamlandı dedi ama msinfo32'ye tekrar girdiğimde hala "Çalıştırılıyor" yazıyor. Yine de deniyorum olursa yazacağım.
Yok hala "This build of Vanguard is out of compliance with current system settings." hatası veriyor

Son düzenleme:

Yok hala "This Build of Vanguard is out of compliance with current System settings." hatası veriyor

İşlem tamamlandı dedikten sonra bilgisayara reset atmayı da dene. Ardından tekrar oyuna girmeye çalış. Olmazsa Riot ile iletişime geç.

Geri
Yukarı