Windows 10'da uygulamalar açılmıyor

Ömer Farukes

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Canımı sıkan bir durum oldu. Daha 1 aylık yeni aldığım kasada dün bir sorun çıktı. Bilgisayarımı akşam saatlerinde açtım, Spotify ve oyunlarımın açılmadığını gördüm. Uygulama ve oyunlar yanıt vermiyordu. Bir tek Discord, Steam, Netflix, görev yöneticisi gibi uygulamalar açılıyordu. MSConfig yazıp açmaya çalışsam bile yanıt vermiyordu, Windows problem çözücü gibi şeyleri açıyordu. Bu şey benim canımı sıkıyor.

Kurulumu kim yaptı yapan kişi işi biliyor mu belki tam bitmeden kapatmış olabilir.

Merhaba arkadaşlar. Canımı sıkan bir durum oldu. Daha 1 aylık yeni aldığım kasada dün bir sorun çıktı. Bilgisayarımı akşam saatlerinde açtım, Spotify ve oyunlarımın açılmadığını gördüm. Uygulama ve oyunlar yanıt vermiyordu. Bir tek Discord, Steam, Netflix, görev yöneticisi gibi uygulamalar açılıyordu. MSConfig yazıp açmaya çalışsam bile yanıt vermiyordu, Windows problem çözücü gibi şeyleri açıyordu. Bu şey benim canımı sıkıyor.
İyi günler ilk olarak dün herhangi bir program , dosya benzeri şeyler yüklediniz mi ?
- Virüs taraması yaptırın
- cmd sfc /scannow deneyin
Eğer çözüm olmazsa maalesef baştan Windows kurun.

İyi günler ilk olarak dün herhangi bir program, dosya benzeri şeyler yüklediniz mi?
- Virüs taraması yaptırın.
- CMD sfc /scannow deneyin.
Eğer çözüm olmazsa maalesef baştan Windows kurun.

Merhaba virüs taraması yaptım ilk başta bir klasör buldu ve engelledi ama kaldırmadı ben onu elimle sildim daha sonra ise yeniden başlattım bilgisayarı yine bozuldu, yine virüs taraması yaptım aynı dosyayı buldu ama dosyayı silmiştim bu sefer düzelmedi 2 gün önce bir YouTuber'in linkinden PUBG Mobile 90 FPS indirmiştim ondan olabilir diye düşünüyorum.
Kurulumu kim yaptı yapan kişi işi biliyor mu belki tam bitmeden kapatmış olabilir.

Kurulumunu bilgisayarı aldığım resmi ve tanınan bir kurum yapıp hazır bir şekilde gönderdi.
Sistem dosyalarında hata olabilir. Komut istemine scf/scannow yazıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Sistem dosyalarında hata olabilir. Komut istemine scf/scannow yazıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

CMD'ye scf/scannow yazdım fakat böyle bir şey çıktı
'scf' is not recognized as an internal or external command,
Operable program or batch file.

Kurulumunu YouTube tarafından baktım orada ki çoğu kanal aynı yöntemi kullanıyordu güvenilir diye düşündüm hata Windows yüzünden mi format atsam düzelir mi?

Format atarsan düzelir diye düşünüyorum. Ayrıca güvenilir derken ne demek istediniz?

Windows kurulumu YouTube üzerinden baktım. Hocam yanlış anlamazsanız konu dışı olacak fakat bir şey soracağım dosyalarımı yedeklesem sakınca olur mu yine aynı sorunu yaşar mıyım yani yedekle birlikte eğer virüs varsa virüs birlikte gelip aynı sorunu yaşatır mı veya bir USB belleğe atıp format attıktan sonra yine bilgisayarıma aktarıyım mı bilgilerimi nasıl yapabilirim bir bilginiz var mı?

Bilgisayarda kaç tane disk bölümü var?

Dosya Ekleri

• 1614955430032.png
    1614955430032.png
    107,9 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı