Orijinal Windows 10'da Windows'u etkinleştir uyarısı

capitao

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak. Yaklaşık 3 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan HP marka bir laptop aldım. Malum aradan geçen süreyle laptop ağır çalışmaya başladı. Ben de bir bilgisayarcıya gidip SSD ve RAM ilavesi ile birlikte CPU fan temizliğinin yapılıp macun değişimi istedim. Vermeden önce ürün anahtarimin fotoğrafını çekmiştim teslim alıp geldikten sonra bu anahtarın değişmiş olduğunu fark ettim. Pek fazla anlamadığımdan dolayı da orijinal lisanımın değiştirilmiş olduğundan korkup tekrar servisi aradım. Onlar da işletim sisteminin SSD'ye yeniden kurulmasi gerektiği için format atıldığını ve her formatta o kodun değişeceğini söyledi. Ben de tamam dedim kullanmaya başladım. Yalnız birkaç gün önce bilgisayarın sağ alt köşesinde Windows etkinleştir ibaresi çıkmaya başladı. Bu konuda ne yapmalıyım? Eski orijinal Windows'uma dönme ihtimalim var mı?

Fotoğrafını çektiğin anahtarla yeniden aktifleştirmeyi deneyebilirsin. Anahtar, laptoplarda anakarta gömülü olduğu için tekrar aktif olacaktır.

Hocam, farklı versiyon kurulmuş olabilir. Orijinali ne ise onu kurup deneyin. Pro/Home hangisi ise. Farklı da olabilir. Aldığınız zaman ne ise onu kurun.

Eski sistemin sürümü ile yeni sistemin sürümü aynı ise Pro Home gibi elindeki lisans anahtarı ile aktive edebilirsin.
Verdiğin servis bu cihazın orjnal lisansı var mı yok mu diye kontrol etmeden cracklı Windows kurmuş.

Windows'a girdiğin Key'in süresi bitmiş yeni Key istiyor.
2 Ihtimal var gider orijinal Key'ini ucuza veya pahalıya alırsın.
Ya da cracklersin.
Orijinal Windows CD'si varsa format atın. Laptopa nasıl format atılır diye aratabilirsin.

Eğer aynı sürümse lisansın değişmemesi gerekiyor. Ürün kimliğinden bahsediyor olabilirsiniz. Sürüm değişince ürün kimliği değişiyor ve lisanslar da değişiyor.
Windows'a girdiğin Key'in süresi bitmiş yeni Key istiyor.

Orijinal lisansların süresi bitmez çünkü kalıcıdırlar. Korsan etkinleştirme yöntemlerinde bu süre olayı mevcuttur.

Eğer aynı sürümse lisansın değişmemesi gerekiyor. Ürün kimliğinden bahsediyor olabilirsiniz. Sürüm değişince ürün kimliği değişiyor ve lisanslar da değişiyor.

Orijinal lisansların süresi bitmez çünkü kalıcıdırlar. Korsan etkinleştirme yöntemlerinde bu süre olayı mevcuttur.
evet sanırım ürün kimliğinden bahsediyorum lisans girme yerine onu girsem olur mu yani formatsız tekrar?

Geri
Yukarı