Windows 10'dan 11'e güncelleyerek geçilebilir mi?

FeritS0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 𝟑.𝟑𝟎 𝐆𝐇𝐳 - 𝟐𝐱𝟏𝟔 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 𝟑𝟐𝟎𝟎 𝐌𝐇𝐳 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌.𝟐 𝐒𝐬𝐝
RAM
32 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 1 TB SSD
Ekran kartı
RX 5700 XT 8 GB
Anakart
H610M-H DDR4
İşlemci
i3 12100F
Bilgisayarıma Windows 10 Pro yüklü. İnternetten baktığımda hiçbir veri kaybetmeden Windows 11'e geçebileceğimi gördüm bu mümkün mü? Fotoğraftaki yardımcıyı indirsem güncelleme yapar gibi Windows 11'e geçebilir miyim yoksa Windows 11'e geçince bütün verilerimi kaybeder miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 25
Bilgisayarıma Windows 10 Pro yüklü. İnternetten baktığımda hiçbir veri kaybetmeden Windows 11'e geçebileceğimi gördüm bu mümkün mü? Fotoğraftaki yardımcıyı indirsem güncelleme yapar gibi Windows 11'e geçebilir miyim yoksa Windows 11'e geçince bütün verilerimi kaybeder miyim?
Hayır veri kaybı olmaz

Veri kaybı olmaz.
Seçenekleriniz:
-1) SSD niz, önemli belge, video, vs ile dolu ise taşıma- yedekleme imkanı kısıtlı olabilir veya kısıtlı olmasa bile zahmetli olabilir. Bu yüzden konu başlığında bahsettiğiniz şekilde w11 e verileri muhafaza ederek geçiş yapabilirsiniz. Veri ve soyalar korunur. Herhangi bir sakıncası yoktur.
-2) Yedeklemeniz gereken fazla veri/dosya yok ise yedekleme yaparak SSD nizi bçimlendirip, tüm verileri silerek temiz kurulum yapabilirsiniz.

Hayır olmaz ama ben sürüm yükseltmede veya düşürmede, önemli belgelerimi dosyalarımı USB'me kaydedip temiz kurulum ile geçiyorum daha sağlıklı oluyor imkanınız varsa sizde böyle yapın.

Mümkün ben dün geçtim hocam sorunsuz bir şekilde geçebilirsiniz.

Hayır olmaz ama ben sürüm yükseltmede veya düşürmede, önemli belgelerimi dosyalarımı USB'me kaydedip temiz kurulum ile geçiyorum daha sağlıklı oluyor imkanınız varsa sizde böyle yapın.

Veri kaybı olmaz.
Seçenekleriniz:
-1) SSD niz, önemli belge, video, vs ile dolu ise taşıma- yedekleme imkanı kısıtlı olabilir veya kısıtlı olmasa bile zahmetli olabilir. Bu yüzden konu başlığında bahsettiğiniz şekilde W11'e verileri muhafaza ederek geçiş yapabilirsiniz. Veri ve soyalar korunur. Herhangi bir sakıncası yoktur.
-2) yedeklemeniz gereken fazla veri/dosya yok ise yedekleme yaparak SSD nizi bçimlendirip, tüm verileri silerek temiz kurulum yapabilirsiniz.

Hayır veri kaybı olmaz.

Aslında veri kaybetmemeyi oyunlardan dolayı sordum, 1 TB SSD'nin 800 GB'ı dolu. Ne gibi sorunlar yaşarım?

Geri
Yukarı