Windows 11'e geçilebilir mi?

Sistem özelliklerimi öğrenmene bile gerek yok onluk problem değil çünkü genel yazılımsal sorun mu var mı diye sordum çünkü ama yine merak ettiysen söyleyeyim 3080TI karta sahibim 32 gb ram var zaten en önemlisi RAM kullanımıdır diye biliyorum windows 11de i7 12700K gayet iyi bir işlemcim var genel olarak böyle anakartım zaten destek veriyor ama dediğim gibi ben yazılımsal kısımda kararsız kalmıştım
Windows 11'e geçilebilir, çok sorunu yok. Hatta windows 10'da yaşadığın sorunları Windows 11'de yaşarsın fazlasını yaşamazsın.

TPM 2.0 varsa geç bende olmadığı için Valorant oynayamamıştım bir de hatalar falan oluyordu o yüzden Windows 10'a döndüm.
öncesinde 11 kullanmıştım ve evet o sorunu çözmek zordu gerçekten bios ayarlaması yapmak lazım onun için tabi valoranttan değil de ben başka sorunlar sebebiyle dönmüştüm geri 10a

Selamlar yakın zamanda artık Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum, son iyileştirmeleri nasıl buldunuz optimizasyon problemleri giderildi mi ya da gelen güncellemeler(güvenlik, uyum ya da sistem iyileştirme güncellemeleri vs.) Windows 10'dan kaliteli midir şu an için bu konuda ne önerirsiniz? Kararsız kaldım doğrusu
Temiz kurulumla geçmeniz çok çok iyi olur.

Temiz kurulumla geçmeyeceksen, durduk yere aksiyona girme. Can sıkıldıysa evin içi turlanabilir, 1.Kattaysan balkondan aşağıya atlanabilir. Ne bileyim yani farklı macera şekilleri mevcut. Trafikte koşu yapılabilir.

Windows yükseltme ile Vista'dan Win10'a geçilmez o derece çöp bir yazılım.

W10 desteği kesilene kadar 10'da kal.
Şuanda güvenlik güncellemeleri dışında verebileceği güncellemer en fazla 1 yıl mı deniyor gelecek sene gidicek sanırım

Temiz kurulumla geçmeyeceksen, durduk yere aksiyona girme. Can sıkıldıysa evin içi turlanabilir, 1.Kattaysan balkondan aşağıya atlanabilir. Ne bileyim yani farklı macera şekilleri mevcut. Trafikte koşu yapılabilir.

Windows yükseltme ile Vista'dan Win10'a geçilmez o derece çöp bir yazılım.
Temiz kurulumla en stabil en iyi performansı mı verir diyorsun hocam yani

W10 desteği kesilene kadar 10'da kal.
O zaman 1 yılı bulucak sanırım öyle yaparsam en ideal olarak

Temiz kurulumla en stabil en iyi performansı mı verir diyorsun hocam yani
Tek stabil yöntem odur. Onun dışında sanal makine dahil nasıl kurarsan kur sıkıntı çekersin.

Ayrı olarak fikir belirtmek isterim, Win11 daha iyi performans falan sergilemiyor eğer Win10 son sürümleri 22H2 falan kullanıyorsan Win11 geçirmek için ufak ufak updateden indirme yapıyor sistemi hantallaştırıyor. Mümkünse Win10 eski sürümlerde kalacaksın gayet de hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorsun.

Çok yanlış bi düşünce olmuş. Desteklenmeyen bilgisayarda bile 11 daha iyi çalışıyor. 2 yıl içerisinde çok çok iyi optimize ettiler. Hatta sana şunu söyleyeyim beta sürüm ana sürümden daha iyi çalışıyor.

Çok yanlış bir düşünce olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı