Windows 10'dan 7'ye geçmek

Hiç değiştirmeyin bunu alın size yeter.
Uyuşmazlık yapıcak ama bu sefer de. ramınızın aynısını bulun alın bence..
loptop ama bende farkıdayım ram almanın en yakın zamanda planlıyorum
Win 7'ye geçebilirsiniz. Kısa zamanda da 4 GB RAM takviyesi yapmanızı öneririm.
önerin varmı ram markam kingston 2667mhz

11.nesil işlemciye Windows 7 mi? Saçmalık, 2019 LTSC kurun.
onu yapcaktım intenet baktım sınırlıyımış

i3 11. nesil işlemciye sahip olup da 4 GB rama sahip olmak değişik.
PC hatalı, RAM alınız.

i3 11. nesil işlemciye sahip olup da 4 GB rama sahip olmak değişik.
PC hatalı, RAM alınız.

O sisteme 4 GB RAM mi?
malesef 4000tl bunu bulabildim ama ram konusda sıkntı var aynı marka ram bulamıyorum kingston 4 gb 2667 mhz ram bulamdım bulsam alcaktım

Son düzenleme:
loptop ama bende farkıdayım ram almanın en yakın zamanda planlıyorum

malesef 4000tl bunu bulabildim ama ram konusda sıkntı var aynı marka ram bulamıyorum kingston 4 gb 2667 mhz ram bulamdım bulsam alcaktım
Yeterli teknik bilginiz yok ise, güvenilir bir teknik servise bilgisayarı götürerek 8 GB RAM'e çıkartmak istediğinizi belirtin. Şu anda çalışan 4 GB RAM ile aynı değerlere sahip 4 GB RAM alarak çift slot olarak takmanız gerekiyor.

Yeterli teknik bilginiz yok ise, en yakın güvenilir bir teknik servise bilgisayarı götürerek 8 GB RAM'e çıkartmak istediğinizi belirtin. Şu anda çalışan 4 GB RAM ile aynı değerlere sahip RAM alarak çift slot ise çift olarak takmanız gerekiyor. Tek slot ise tek slotluk 8 GB RAM almanız gereikyor ama muhtemelen çift slottur.
çift slot bi 4gb ram daha koycam da aynı ramden yok ramın markası kingston drr4 2667 mhz ram bulamadım

çift slot bi 4gb ram daha koycam da aynı ramden yok ramın markası kingston drr4 2667 mhz ram bulamadım
İnternette kısa bir araştırma yaptım ve Kingston 8 GB 2666 MHz DDR4 CL19 Notebook RAM'ini buldum:

Bu RAM'i alırsanız ya 4 GB RAM'i çıkartarak bilgisayarı tek kanal 8 GB RAM olarak kullanırsınız ya da 4 + 8 GB RAM formülü ile çift kanal olarak 12 GB RAM ile kullanırsınız. Şu anki RAM'in CL değerini belirtmemişsiniz fakat bu paylaşmış olduğum RAM'in CL değeri 19.

Ayrıca, 4 GB olan RAM'i satarak iki tane 8 GB RAM alırsanız bilgisayarı 16 GB RAM olarak kullanırsınız.

Arkadaş oyun oynuyorsa LTSC'ye geçmesi saçmalık olur.

Oyun oynuyorsanız modlanmış Windows 10 Home SL performance kurun.

Ayrıca sistem laptop mu? Zira i3 11.nesil daha masaüstüne çıkmadı.
evet loptop
Ben de modlanmış ISO kullanıyorum ve tavsiye edebilirim. Gereksiz hizmetleri devre dışı bırakıyorlar. Windows, sistemde ne kadar RAM varsa ona göre RAM kullanır. Normali eğer 4 ise 1.5 - 2, 8 ise 3.5, 16 ise 6 gibi. Eğer modlanmamış Windows 10 Pro kuruluysa 3GB civarı kullanması normal.

LTSC 2 GB RAM'li oyun oynamayan Core Duo'lu sistemler için daha uygun. Ayrıca LTSC'ler oyun için uygun değildir, Windows 10'u normal bir şekilde kullanamayanlar için daha uygundur.
benim normal 4g ram 2.2 g kulanıyor ama çoğunluka daha fazla bana genelilke 800 mb ram kalıyo
Start ekranını geçtikten sonra da olduğunuz yerde kalabilirsiniz. W7 için hazırladığınız imajın içerisine nvme için driver eklemelisiniz.
nerden bulabilirim ben bulamadım

Son düzenleme:
Arkadaşlar size ne?!
Yok onun yanına şu yakışmaz, bu olmaz.
Belki bütçe yok, yahu size ne?!?

Bıktım bu saçma sapan mesajlardan.

Geri
Yukarı