Windows 10'dan Windows 7'ye geçmek

Atrax

Decapat
SSD veya HDD modeli
samsung evo 860 500 gb Corsair 480 GB Force
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
asus tuf b450 pro gaming
İşlemci
ryzen 5 3600
Selam arkadaşlar. Foxos Windows 7'ye geçeceğim. MBR yaptığımda starting Windows'ta duruyor. Rufus'ta da sadece MBR var.
rufus.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende yıllar önce Laptop için denedim yaptığınızı. Aynı hata ile karşılaştım.
Günlerimi verdim ve en sonunda öğrendim ki bu yeni nesil anakartlara kurulmuyormuş Win7

Cok dusuk lag icin.
Hocam beni yanlış anlamayın ama çok düşük lag için desteklenmeyen sürücüleri tam olmayan yavaş ve hantal bir işletim sistemine geçmeniz mantıksız bende size benzer bir laptop kullanıyorum ve Windows 11/10'da gayet iyi oranlarda oyun oynuyorum eski bir işletim sistemi kurarak en büyük yanlışı yapıyorsunuz.

Kursan bile sorun yaşayacaksın, ayrıca o sistemle W7 kullanabilmen için yama yapman lazım ISO'ya.

Eskiden kurmustum fakat şu an kuramıyorum
Muhtemelen de kuramazsınız. Çoğu yeni sistem Windows 7 desteklemiyor. Ayrıca bu sistemle Windows 7'ye geçmek cinayet olur. Windows 10'den bıkmışsanız hiç olmazsa 8.1'e geçin.

Selam arkadaşlar. Foxos Windows 7'ye geçeceğim. MBR yaptığımda starting Windows'ta duruyor. Rufus'ta da sadece MBR var.
Eki Görüntüle 1500615
Sadece MBR var çünkü Windows 7'de GPT/UEFI desteği yok.

Muhtemelen de kuramazsınız. Çoğu yeni sistem Windows 7 desteklemiyor. Ayrıca bu sistemle Windows 7'ye geçmek cinayet olur. Windows 10'den bıkmışsanız hiç olmazsa 8.1'e geçin.

Sadece MBR var çünkü Windows 7'de GPT/UEFI desteği yok.

Yanlış bilgi, Windows 7'yi UEFI bir biçimde kurabiliyorsunuz sadece UEFI'nin nimetlerinden tam olarak faydalanamıyorsunuz.

Geri
Yukarı