Windows 10'dan 8.1'e geçme

HD4450

Hectopat
Windows 10 var. 8.1'e geçsem nasıl artıları, nasıl eksileri olur ve nasıl geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 var. 8.1'e geçsem nasıl artıları, nasıl eksileri olur ve nasıl geçerim?

Hocam sisteminiz iyiyse ve SSD varsa hiç geçmemenizi öneririm de sizin gördüğünüz eksileri nelerdir Windows 10 da. Bir de bazı sürücülerin DirectX sürümü DX12 oluyor DX12 sadece Windows 10 da olduğu için Windows 10'a bağımlı kalabiliyorsunuz örnek olarak GTX 1650 Ti ekran kartı.

Windows 8.1 ISO dosyasını kurup USB ile kurabilirsiniz. Eksileri biraz daha eski bir sürüm kullanırsınız ve sisteminiz kötüyse performans artışı yaşanır.

Eğer sisteminiz kötüyse Windows 10'dan çok daha seri çalışacaktır. Çok olmasa da 1-2 FPS bazı oyunlarda artış göreceksiniz. SSD olması fark etmez M.2 değilse. Bu dediklerimin hepsini yaşayıp gördüm. Çünkü ben de geçtim 10'dan 8.1'e. Ayrıca tabiri yerindeyse Windows 10 eski sistemler için optimizasyon özürlüdür.

Hocam SSD varsa bence Windows 10'da kalın ayrıca yakın zamanda 11 çıkacak diye biliyorum ve 8.1, 8, 7 ve 10 Windows 11 olacak yani geçseniz bile büyük ihtimalle 11'e kendisi güncellenir bence hiç uğramayın 10 da kalın 11'e geçince beğenmezseniz o zaman düşünürsünüz.
Not: 7 güncellenecek mi tam emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı