Windows 10'dan 8.1'e geçme

Windows 10 var. 8.1'e geçsem nasıl artıları, nasıl eksileri olur ve nasıl geçerim?

Senin dediğini bende yapmıştım ben Windows 10'dan 8.1'e geçtim Windows 8.1 iyi özellikleri kurulumdan sonra tabii eğer formatladıysan driverları otomatik olarak yükler Windows 8 Windows 10 gibi açık ve öz değildir bir eksisi bu Windows 10 da ayarlar açık ve öz ama Windows 8 de ya arama kullanacaksın ya da iki saat bakacaksın Windows 8 de Windows 10'u desteklemeyen driverlar desteklenir eğer cihazını formatlarsan ekran kartın eskiyse Windows 10 da yüklenmez ama Windows 8 de yükler başlangıç menüsü Windows 10'daki gibi olmaz tam ekran olarak açılır mağaza ya bağlanamama ihtimalin olabilir groove müzik artık olmaz onun yerine müzik adlı uygulama gelir Windows 8 10'dan daha az depolama yer CMD ile komut girersen arada hata verebilir Windows 8 kurulumunda hata alabilir ya da mavi ekran yiyebilirsin Windows 8'e geçerken mecburen ürün anahtarı gerekir eğer internetten araştırırsan ücretsiz ürün anahtarı bulabilirsin neyse benden bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam sisteminiz iyiyse ve SSD varsa hiç geçmemenizi öneririm de sizin gördüğünüz eksileri nelerdir Windows 10 da. Bir de bazı sürücülerin DirectX sürümü DX12 oluyor DX12 sadece Windows 10 da olduğu için Windows 10'a bağımlı kalabiliyorsunuz örnek olarak GTX 1650 Ti ekran kartı.

Sistemim aslında iyi ama ekran kartım tamirde daha hızlı çalışır sanmıştım ama kötü fikirmis vazgeçtim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı