Windows 10'dan çok sıkıldım

Diski silip "C" ile yeniden birleştirebilirsin. Fakat bunu yapabilmen için Windows'un UEFI kurulmuş olması gerek. Eğer açılışta yükleme ekranında Windows logosu yerine anakart/dizüstü logosu geliyorsa rahatlıkla bölümü silip "C"ye ekleyebilirsin.

Bahsettiğim rehberi "Çeşitli GNU/Linux Dağıtımlarının Kurulumu" isimli konuda "Linux Mint kurulumu" kısmından bulabilirsiniz. (Ubuntu da tıpa tıp aynı şekilde kuruluyor.)
Açılışta gigabyte markası ile yazılar geliyor. Fakat şöyle bir sorun var bu 50 gb'lik alan sadece disk yönetiminde gözüküyor. Buradan silersem nasıl C'ye atabilirim ? Sizi de çok sıktım kusura bakmayın lütfen.

Açılışta GIGABYTE markası ile yazılar geliyor. Fakat şöyle bir sorun var bu 50GB'lik alan sadece disk yönetiminde gözüküyor. Buradan silersem nasıl C'ye atabilirim? Sizi de çok sıktım kusura bakmayın lütfen.
Eğer açılışta hiç Windows logosu görmüyorsanız sorun yok.

Disk Yönetimindeki 50GB alan "C"nin sağında ise(Sağında olmak zorunda ve aralarında başka bölüm olmamalı.) 50GB alana tıklayın, alanı silin, ayrılmamış alan oluşacaktır. "C"ye sağ tıklayın, birimi genişlete basın, ileri diyerek işlemi tamamlayın.

Eğer açılışta hiç Windows logosu görmüyorsanız sorun yok.

Disk Yönetimindeki 50GB alan "C"nin sağında ise(Sağında olmak zorunda ve aralarında başka bölüm olmamalı.) 50GB alana tıklayın, alanı silin, ayrılmamış alan oluşacaktır. "C"ye sağ tıklayın, birimi genişlete basın, ileri diyerek işlemi tamamlayın.
Teşekkürler hocam yaptım,gerçekten çok sağolun.
Şu anda Ubuntu iso dosyasını indiriyorum. Umarım bunda da aynı hatayı almam.

Konu buydu. Site de oydu sanırım.

Açıkçası yetersiz buldum, technopatın videosu gibi.
İki ekran kartı bulunduran laptop sistemlerde Nouveau hatası filan hiç bahsedilmemiş, daha detaylı hata çıkarabilecek yerler üzerinde daha çok durulması gerek.

Açıkçası yetersiz buldum, Technopat'ın videosu gibi.
İki ekran kartı bulunduran laptop sistemlerde Nouveau hatası filan hiç bahsedilmemiş, daha detaylı hata çıkarabilecek yerler üzerinde daha çok durulması gerek.
İki ekran kartı olan sistemler başlangıç için Pop!_OS(NVIDIA) imajını kursun. 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı