Windows 10'dan çok sıkıldım

Linux'u daha önce hiç kullanmadım driver sıkıntısı filan yaşar mıyım ? Performansı nasıldır ve sistemimle uyumlu olur mu ?
Nvidia yoksa sorun olmaz. Driverler kendi kurulur. Performans dağıtıma bağlı ama hızlı olanlar Windows'a fark atar. Çoğu dağıtım daha hızlı.

Linux:
Bada bing, bada boom,
Mr. Worldwide as I step in the room.

Şaka bir yana Linux kullanabilirsiniz. Windows 7 kurabilirsiniz ama sanal makineye kurmalısınız.
Linux'u daha önce hiç kullanmadım driver sıkıntısı filan yaşar mıyım ? Performansı nasıldır ve sistemimle uyumlu olur mu ?
Performansı oyunlarda Windows kadar iyi değil. Normal gündelik işlerde süperdir ama.

Sisteminiz ile uyumlu. Sorun çıkartmayacaktır.

Linux:
Bada bing, bada boom,
Mr. Worldwide as I step in the room.

Şaka bir yana Linux kullanabilirsiniz. Windows 7 kurabilirsiniz ama sanal makineye kurmalısınız.

Performansı oyunlarda Windows kadar iyi değil. Normal gündelik işlerde süperdir ama.

Sisteminiz ile uyumlu. Sorun çıkartmayacaktır.
Windows 8.1 nasıldır ?

Oynadığım pek fazla bir oyun yok arada bir kaç el lol atıp çıkıyorum. Peki hangi sürümü indirmeliyim ?

1 tane Linux işletim sistemi yok. Yüzlerce sistem var. Aşağıdaki adresten GNU/Linux dağıtımlarına bakabilirsiniz. En popüler listesi var. Oradakilerden istediğinizi kullanırsanız herhangi bir sıkıntı olmaz. Destek bulabilirsiniz.

Linux'u daha önce hiç kullanmadım Driver sıkıntısı falan yaşar mıyım? Performansı nasıldır ve sistemimle uyumlu olur mu?

Driver sorunu yaşamazsın. Performansı Windows'dan daha iyidir.net sisteminde sorun yaşatmaz yeniysen kubuntu kullan ben kubuntu kullanıyorum yeni olduğum için önerdiler bende 1 ay önce falan indirdim Dual Boot yaptım sorun çıkmadı.

Geri
Yukarı