Windows 10'dan daha alt sürüme düşürmek FPS'i arttırı mı?

Patates2323

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 PC var ama RAM 4 GB, ekran karti 512 MB mi ne. Neyse ben zaten MTA oynuyorum GTA San Andreas'in Online hali, Zula falan. Sorum su, ben Windows 10'u Windows 7 ya da Windows 8.1'e falan dusursem FPS yukselir mi?

Windows işletim sistemi sürümünü daha düşük bir sürüme indirmek fps artışına neden olmayabilir hatta daha düşük sürüme geçmek performans kaybına yol açabilir.
🙂

Son düzenleme:
Windows 10Lite versiyon kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 7'nin ömrü bitti birçok program desteklemiyor. Tavsiyem Ghost Spectre adlı yapımcının ISO sunu kullanmanız. Ben kullanıyorum 3 yıl oldu ve bir sıkıntı yaşamadım. Oyun oynarken arkada gereksiz servisler çalışmadığı için drop ve FPS problemlerim gitti.

Cevap ne evet, ne hayır. Çok eski bir sürüme geçersen çeşitli sorunlar yaşayabilirsin, bunlardan bazıları güvenlikle alakalı olabilir. FPS artadabilir, azaladabilir. Sonuçta bazı sürücü sorunları ve/veya Windows bugları gelen güncellemelerle çözüldüler. Yine Windows bazı güncellemelerle oyunlar için iyileştirmeler yaptı OS'te. Dolayısıyla cevap ne evet, ne hayır.

Windows 7 ise çok eski. Kesinlikle kullanılmamalı artık. 8.1 ise arttıradabilir, azaltadabilir. Sorunlar yaşanadabilir, yaşanmayadabilir.

Hocam sisteminiz Windows 10 için biraz düşük.

Muhtemelen hard disk olduğundan diskiniz %100 oluyordur. Bu da oyunlarda vesaire donmalara/takılmalara neden olur.

Daha düşük bir Windows sürümüne geçmek oyundaki takılmaları azaltır fakat FPS değerlerini pek fazla artırmaz.(Hatta oyundan oyuna değişmekle beraber FPS düşebilir bile)

Cevap ne evet, ne hayır. Çok eski bir sürüme geçersen çeşitli sorunlar yaşayabilirsin, bunlardan bazıları güvenlikle alakalı olabilir. FPS artadabilir, azaladabilir. Sonuçta bazı sürücü sorunları ve/veya Windows bugları gelen güncellemelerle çözüldüler. Yine Windows bazı güncellemelerle oyunlar için iyileştirmeler yaptı OS'te. Dolayısıyla cevap ne evet, ne hayır.

Dostum 4 GB RAM var adamda Windows 10 4 GB kullanıyor zaten bu adam güvenliği ne yapsın kendim denedim eski bilgisayarımda Windows 7 inanılmaz hızlandırıyor.

Hocam sisteminiz Windows 10 için biraz düşük.

Muhtemelen hard disk olduğundan diskiniz %100 oluyordur. Bu da oyunlarda vesaire donmalara/takılmalara neden olur?

Daha düşük bir Windows sürümüne geçmek oyundaki takılmaları azaltır fakat FPS değerlerini pek fazla artırmaz.(Hatta oyundan oyuna değişmekle beraber FPS düşebilir bile)
Dediğiniz şey yeni sistemler için geçerli.

Geri
Yukarı