Windows 10'dan FreeDOS'a nasıl dönülür?

radi0head

Hectopat
Yer
Void
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Win 10 temiz kurulumla format attım ve kaldırıp FreeDOS'a çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, ben çok kez format atan biri olarak sana şunu önerebilirim, format USB'sini tak disk ekrani geldiğinde hepsini sil ve bütün oluştur, ondan sonra bilgisayarı kapat.
Bu işlem diskini 0'lar fakat Windows'u yüklemez.
Dediğimi yaparsan freedosa geçebilirsin.

FreeDOS olunca ne yapacaksınız? Bu arada dediğiniz işlemi HDD/SSD'nizi sıfırlayarak yapabilirsiniz.

Arkadaşın tekine uyup casper aldım fakat cihaza daha win 10 kurmaya yeltendiğim an alev gibi bir sıcaklıkla karşılaştım her neyse temiz kurulumdan sonra sürücüleri yükleyince düzelir diye düşündüm nafile normal gezinirken bile 60 derece sıcaklık görüyorum cpu ve gpu da hal böyle olunca sıfırlayıp her şeyini kutusuna koyup iade etmeye karar verdim.
Merhaba, ben çok kez format atan biri olarak sana şunu önerebilirim, format USB'sini tak disk ekrani geldiğinde hepsini sil ve bütün oluştur, ondan sonra bilgisayarı kapat.
Bu işlem diskini 0'lar fakat Windows'u yüklemez.
Dediğimi yaparsan FreeDOS'a geçebilirsin.

Teşekkür ederim dediğiniz yöntemi uygulayacağım.

Arkadaşın tekine uyup Casper aldım fakat cihaza daha Win 10 kurmaya yeltendiğim an alev gibi bir sıcaklıkla karşılaştım her neyse temiz kurulumdan sonra sürücüleri yükleyince düzelir diye düşündüm nafile normal gezinirken bile 60 derece sıcaklık görüyorum CPU ve GPU'da hal böyle olunca sıfırlayıp her şeyini kutusuna koyup iade etmeye karar verdim.
Bence de dediğiniz gibi iade edin. Yukarıda zaten söylenmiş nasıl yapılacağı.

Şok içerisindeyim uyandım ve garip bir şekil de sıcaklık değerleri bayağı düştü hiç ısınmıyor dahi cihaz sizce oyun esnasın da max sıcaklık değeri ne kadar olmalı?

Şok içerisindeyim uyandım ve garip bir şekil de sıcaklık değerleri bayağı düştü hiç ısınmıyor dahi cihaz sizce oyun esnasın da Max sıcaklık değeri ne kadar olmalı?

70 dereceyi geçmese iyi olur.

Şok içerisindeyim uyandım ve garip bir şekil de sıcaklık değerleri bayağı düştü hiç ısınmıyor dahi cihaz sizce oyun esnasın da max sıcaklık değeri ne kadar olmalı?
Cihaz laptop ise 87-92 derece civarı normal oluyor genelde gaming laptoplarda. 85 civarı iyidir. Kendi laptopumda 93 derece görüyorum mesela ama bir sıkıntı olmuyor.
Masaüstü ise maksimum 80 derece civarı olmalı.

Cihaz laptop ise 87-92 derece civarı normal oluyor genelde gaming laptoplarda. 85 civarı iyidir. Kendi laptopumda 93 derece görüyorum mesela ama bir sıkıntı olmuyor.
Masaüstü ise maksimum 80 derece civarı olmalı.

Laptop evet ben zaten sesten veya sıcaklıktan rahatsız olan birisi değilim fakat sıcaklığın cihaza zarar vermesinden çekiniyordum yorumunuz için teşekkürler.
Dostum değerli vaktini çalıyorum kusura bakma ben dediğiniz işlemi uyguladım ve freedos oldu laptop daha sonra biosu da sıfırladım iade sürecini de başlattım ancak bir sorum olacak benim bunları yaptığımı firma anlayabilir mi cihaz onlara ulaşınca.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı