Windows 10'dan Win 8.1 geçmek

Kendi fikrimi söyleyeyim ben dün bu konuyu açtıktan hemen sonra geçtim ve mesela en basit CS:GO'da 55-60 FPS ve ara sıra FPS 25-40 arasına falan düşüyor ve o zamanda drop yaratyıordu Windows 10'da, ama şimdi Win 8.1 de 85-100 FPS ve 0 drop oynuyorum yani ben böyle gözlemledim geçmek isteyen olursa inş bir yararım olmuştur bunları gözlemleyerek teşekkürler.
Not= CS açılışı ve map girişleri daha hızlandı.

Windows 10 çok hantal kalıyor, bir iki senelik veya güçlü işlemciler dışında Windows 8.1 kuş kadar hafif çalışıyor.
Yeni sistemlerde artık 8.1'e destek verilmiyor. Sürücü desteği bulunmuyor genelde. 3-4 senelik olması lazım en kötü. Ayrıca işlemciye değil de RAM ve depolama birimine bakmak gerek hız için. Ben 2008'de çıkmış olan Core 2 Duo E8400 ile Windows 11 kullanıyorum. İşlemci bazlı problemim yok, düzgün bir HDD veya SSD olsa rahat kullanırdım. Açıkçası tüm güncellemeleri yapılmış 8.1'den hızlı.

Yeni sistemlerde artık 8.1'e destek verilmiyor. Sürücü desteği bulunmuyor genelde. 3-4 senelik olması lazım en kötü. Ayrıca işlemciye değil de RAM ve depolama birimine bakmak gerek hız için. Ben 2008'de çıkmış olan Core 2 Duo E8400 ile Windows 11 kullanıyorum. İşlemci bazlı problemim yok, düzgün bir HDD veya SSD olsa rahat kullanırdım. Açıkçası tüm güncellemeleri yapılmış 8.1'den hızlı.
Sss zaten olmazsa olmazı bu işin, işlemciler de çok farkediyor, All in one i5 7200(desktop) vs işlemcisi olan bir bilgisayarda kullandım Windows 10'u, laptop Windows 10 i5 7200U işlemcili laptopum halt etmiş yanında. Güçlü işlemci o hastalığı kaybediyor.

Benim de ekran kartımın sürücü desteği yok olsa bende Windows 8.1 sl kurar geçerdim bu zamana kadar Windows 7'den sonra ki kullandığım en akıcı sistem bana göre. Ama sürücü yok. Windows 7'ye bile halen sürücü varken buna neden yok anlamıyorum.

Benim de ekran kartımın sürücü desteği yok olsa bende Windows 8.1 sl kurar geçerdim bu zamana kadar Windows 7'den sonra ki kullandığım en akıcı sistem bana göre. Ama sürücü yok. Windows 7'ye bile halen sürücü varken buna neden yok anlamıyorum.
İşlemçi ve laptop modelinizi yazıverirseniz size yardımcı olmak isterim, ben de şuan desteği olmayan kart ile kullanıyorum Windows 8.1'i.
Çok aradım bulamadım ama Driver booster uygulaması ile hemen kurdum ve sıkıntısız çalışıyor

Ben Windows 8.1 yükleyince kablosuz ağ sürücüsü gitmişti ve ona uygun sürücü bulamamıştım.

Bunun için de çözüm var kardeşim, aynı sorunu kendi bilgisayarımda yaşadım, ya telefonun internetini ya da modemi kablo ile bilgisayara bağlayınca internete çıkabilir, Driver Booster uygulaması ile eksik sürücüleri kurabilirsiniz. Arasanız bulamayacağınız sürücüleri barındırıyor uygulama.

İşlemci ve laptop modelinizi yazıverirseniz size yardımcı olmak isterim, ben de şu an desteği olmayan kart ile kullanıyorum Windows 8.1'i.
Çok aradım bulamadım ama Driver Booster uygulaması ile hemen kurdum ve sıkıntısız çalışıyor.

Laptop değil masaüstü. Kart ASUS R9 270X. Sürücüsü var ama çok eski sanırım 2017'den kalma. O kadar da eski sürücü kurup kullanmaya gerek yok.

Geri
Yukarı