Windows 10'dan Windows 11'e geçiş yapılabilir mi?

Rusify

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 16" 16/512
Meslek
Mobil uygulama geliştirici
Merhaba, Windows 10 olan bilgisayarıma Windows 11 indirmek istiyorum. Hem Windows 10, hem de Windows 11 yüklü olsa aralarında geçiş yapabilir miyim yoksa sadece 1 tanesini mi kullanmam gerekiyor?

Merhaba, Windows 10 olan bilgisayarıma Windows 11 indirmek istiyorum. Hem Windows 10, hem de Windows 11 yüklü olsa aralarında geçiş yapabilir miyim yoksa sadece 1 tanesini mi kullanmam gerekiyor?
Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz :D linux - win veya win - maci gördüm ama bunu ilk kez duyuyorum.

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz :D Linux - Win veya Win - Mac'i gördüm ama bunu ilk kez duyuyorum.

Windows 10, Windows 11'e göre daha stabil olduğu için ne olur ne olmaz diye ikisi de kalsın istedim.

Ve Windows 11'i kurmayı başardım, benim gibi yapmak isteyenlerede nasıl yapılacağını anlatmak isterim,

İlk olarak bir D veya E disk oluşturuyoruz
-
Buradan Windows 11 ISO dosyasını bilgisayarımıza yüklüyoruz.
-
Buradan Rufus'u indiriyoruz.
-
Rufus'u açıyoruz ve indirdiğimiz ISO dosyasını Rufus ile flash belleğe yüklüyoruz.
(Rufus'u nasıl kullancağınızı bilmiyorsanız YouTube'da videoları mevcut)
-
Bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi taktıktan sonra BIOS medüden USB'yi en üste alıyoruz ve BIOS'tan çıkıyoruz.
-
Windows kurulum ekranı gelince kuracağımız diski, oluşturduğumuz D veya C diski olarak ayarlıyoruz ve kurulum başlıyor
-
Devamıda kullanıcının kendi kişiselleştirmelerine kalmış :)

Geri
Yukarı