Windows 10'dan Windows 11'e geçmek mantıklı mı?

Merhaba arkadaşlar. Elimde bir tane laptop vardı bu elimdeki laptopun sürücüleri sadece Windows 10 ve 11 destekliyor. Benim de çok istediğim Windows 11'e geçmek istedim fakat bilgisayarım HDD var ve işlemcim desteklemiyor geriye kalan her şey uyumlu 4 GB RAM wddm 2.7 falan filan. Genelde Call of Duty 2-3, Minecraft (SonOyuncu), CS:GO ve 1.6 falan oynuyorum. Sadece tek şüphe ettiğim konu var. Oda sistemimde 1 TB HDD olması. Ne kadar etki eder bilmiyorum ama şimdi size HDD'min sağlık ve yazma SS'lerini atacağım. Yani kısacası bu sistemde Windows 11 geçilir mi?

Sistem özelliklerim;

RAM --> 4 GB DDR4 RAM.

İşlemci--> AMD Ryzen 3 2200u with Radeon Vega Mobile GFX (4 cpus), ~2.5GHz

Ekran kartı ve wddm --> AMD Radeon(tm) Vega 3 Graphics (wddm 2.7)

HDD kapasitem --> 1000 GB (1 TB)
Bence windows 10 da kal. Ben bir defa geçtim. Pc de bir sorun yaşandı diye format attım ve yeniden windows 10 a geçtim. Kullandığım kadarıyla söylemem gerekirse gereksiz bir şey.

Aslında RAM kapasitem 8'di fakat depremden sonra bilgisayarım yağmur suyu geçirdi ve çok şükür acil müdahale ederek oksitlenmeden kurtardım fakat RAM'ımı üst slota taktığım zaman laptop açılmıyor yani 6 saniye açılıp kapanıyor ve bunu döngü haline sokuyor ve alt slota taktığım zaman laptop sorunsuz açılıyor. Ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum ama Windows 10'da kalacağım teşekkürler.
Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı