Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz geçilebilir mi?

HasanBluee

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an Windows 11 kullanıyorum ancak "organizasyonunuz buna izin vermiyor" gibi hatalar alıyorum. Sanırım satın aldığım Windows lisansı ile ilgili bir problem. Acaba Windows 10'a geçip deneme sürümünden Windows 11'e ücretsiz geçiş yapabilir miyim? Yoksa illaki aktive edilmiş bir Windows 10 mu olmalı geçiş yapabilmesi için?

Eğer ki aktive edilmeden geçilemiyorsa, internetten ucuz lisans anahtarı alıp Windows 10'u aktive edip, Windows 11'e geçiş yaparsam lisans anahtarımı günceller mi? (0'dan bir lisans mı oluşturur yoksa var olan lisansı mı günceller?) Bunu soruyorum çünkü eğer ki güncellemiyorsa bu organizasyonunuz/kuruluşunuz izin vermiyor hatasını alma ihtimalim yüksek.

Bu konuda yardıma ihtiyacım vardı, teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, şu an Windows 11 kullanıyorum ancak "organizasyonunuz buna izin vermiyor" gibi hatalar alıyorum. Sanırım satın aldığım Windows lisansı ile ilgili bir problem. acaba Windows 10'a geçip deneme sürümünden Windows 11'e ücretsiz geçiş yapabilir miyim? yoksa illaki aktive edilmiş bir Windows 10 mu olmalı geçiş yapabilmesi için?

eğer ki aktive edilmeden geçilemiyorsa, internetten ucuz lisans anahtarı alıp Windows 10'u aktive edip, Windows 11'e geçiş yaparsam lisans anahtarımı günceller mi? (0'dan bir lisans mı oluşturur yoksa var olan lisansı mı günceller?) bunu soruyorum çünkü eğer ki güncellemiyorsa bu organizasyonunuz/kuruluşunuz izin vermiyor hatasını alma ihtimalim yüksek.

Hocam Microsoft sitesinden Windows 11 kurulum sihirbazı indirip yapabilirsiniz eğer Windows 10 lisansınız cihaza kurulu ise sorunsuz bir şekilde lisan anahtarı sormadan geçiliyor çünkü Windows 10 ve 11'in lisans anahtarları uyuşuyor.

Peki deneme sürümü olarak mı geçmiş oluyorum yoksa Windows 11 Home gibi mi?
Aktif edilmemiş Windows'u yükseltirseniz yine aktif edilmemiş bir Windows elde edersiniz. Home veya Pro gibi edisyonları soracak olursanız, kullandığınız ISO'ya ve seçtiğiniz yükseltme yöntemine göre değişebiliyor.

Merhaba arkadaşlar, şu an Windows 11 kullanıyorum ancak "organizasyonunuz buna izin vermiyor" gibi hatalar alıyorum. Sanırım satın aldığım Windows lisansı ile ilgili bir problem. acaba Windows 10'a geçip deneme sürümünden Windows 11'e ücretsiz geçiş yapabilir miyim? yoksa illaki aktive edilmiş bir Windows 10 mu olmalı geçiş yapabilmesi için?

eğer ki aktive edilmeden geçilemiyorsa, internetten ucuz lisans anahtarı alıp Windows 10'u aktive edip, Windows 11'e geçiş yaparsam lisans anahtarımı günceller mi? (0'dan bir lisans mı oluşturur yoksa var olan lisansı mı günceller?) bunu soruyorum çünkü eğer ki güncellemiyorsa bu organizasyonunuz/kuruluşunuz izin vermiyor hatasını alma ihtimalim yüksek.

Hocam eğer organizasyonunuz izin vermiyor diyorsa Windows sürümünuz kaçak olabilir dikkat edin.

Aktif edilmemiş Windows'u yükseltirseniz yine aktif edilmemiş bir Windows elde edersiniz. Home veya Pro gibi edisyonları soracak olursanız, kullandığınız ISO'ya ve seçtiğiniz yükseltme yöntemine göre değişebiliyor.
Peki lisans anahtarını kopyalıyor mu? Yoksa yeni bir lisans anahtarı mı veriyor? Bu retail lisanstan kurtulmak istiyorum.

Hocam eğer organizasyonunuz izin vermiyor diyorsa Windows sürümünuz kaçak olabilir dikkat edin.
pttavm'den almıştım ucuza satılan ürün anahtarlarından.

Peki lisans anahtarını kopyalıyor mu? Yoksa yeni bir lisans anahtarı mı veriyor? Bu retail lisanstan kurtulmak istiyorum.
Sisteme yeni bir lisans girmeniz gerekecektir ama belki organizasyon hatası tekrar karşınıza çıkmayabilir.

Geri
Yukarı