Windows 10'dan Windows 7'ye geçersem lisans silinir mi?

EmreErenT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10'da sürekli problemler yaşadığım için Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum. Ama Windows orijinal Lisans Anahtarı aldım o yüzden Windows 7'ye geçersem anahtarı tekrar mı girmem gerekir?

Arkadaşlar Windows 10'da sürekli problemler yaşadığım için Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum. Ama Windows orijinal Lisans Anahtarı aldım o yüzden Windows 7'ye geçersem anahtarı tekrar mı girmem gerekir?
Eğer OEM lisans anahtarı aldıysan girdikten sonra anahtarı ana kartına gömülü olur lisans anahtarı.
Sen ana kartı değiştirmediğin sürece silinmez lisans anahtarı.

Kimse arkadaşın istediği cevabı halen vermemiş. Aldığınız Windows 10 anahtarı, Windows 10 Pro kurduğunuz zaman sisteminiz internete bağlandığında otomatik etkinleşecektir. Windows 7 kurduğunuz takdirde Windows 7 için ayrı bir ürün anahtarına ihtiyacınız olacak. Windows 7'yi orjinal ya da korsan kullandığınız takdirde ise Windows 10 Pro lisansınız zarar görmez.

@SinnerRose Anakarta sen BIOS'u modifiye edip elle anahtarı gömmedikten sonra anahtar gömme diye bir olay yok. Ürün anahtarını üreticiler anakarta gömebilir. Windows kurarken anahtar gömme diye bir mevzuu yok. Kurulumdan sonra internete bağlandığınız anda önceden o anakartla kullandığınız bir ürün anahtarı varsa Microsoft bunu bulur ve tekrardan etkinleştirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı