Windows 10'dan Windows 7'ye geçiş

eender

Yoctopat
Daha fazla  
Forumda açtığım bir konu da arkadaşlar Windows 10'un laptop sistemime ağır geldiğini Windows 7'ye geçmemi tavsiye ettiler. Bende siteden bir Windows 7'i sürümü indirip flasha attım. Kurulum başlarken hard diski görmedi format işlemine geçemedim. Storage driver istiyor ama driverı ne kadar aradıysam da bulamadım. Laptopum 2. el yüksek ihtimal SSD'si değiştirildi. Bu sebepten dolayı HP destek kısmında da driverı yok. Windows 10'u USB'den formatlamak için BIOS'u Legacy'den UEFI moduna geçirmiştim. Bundan kaynaklı mıdır bilmem ama tekrar legacy moduna da geçiremedim. BIOS'ta boot mode diye bir seçenek yok. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Laptop markası ve modeli HP 15-DB0001NT.
Disk Samsung MZ7TD256HAFV-000l7

Dosya Ekleri

• as.PNG
    as.PNG
    18,3 KB · Görüntüleme: 27
  • dsdssd.PNG
    dsdssd.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 30
  • xzxzzx.PNG
    xzxzzx.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 30
Forumda açtığım bir konu da arkadaşlar Windows 10'un laptop sistemime ağır geldiğini Windows 7'ye geçmemi tavsiye ettiler. Bende siteden bir Windows 7'i sürümü indirip flasha attım. Kurulum başlarken hard diski görmedi format işlemine geçemedim. Storage driver istiyor ama driverı ne kadar aradıysam da bulamadım. Laptopum 2. el yüksek ihtimal SSD'si değiştirildi. Bu sebepten dolayı HP destek kısmında da driverı yok. Windows 10'u USB'den formatlamak için BIOS'u Legacy'den UEFI moduna geçirmiştim. Bundan kaynaklı mıdır bilmem ama tekrar legacy moduna da geçiremedim. BIOS'ta boot mode diye bir seçenek yok. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Laptop markası ve modeli HP 15-DB0001NT.
Disk Samsung MZ7TD256HAFV-000l7

Windows 7'nin desteği çoktan bitti tabii Windows 8.1'in desteğide bildiğim kadarı ile 10 Ocak 2023'te sona erecek fakat (söylemesi ayıptır :D) Windows 8.1 şu anda sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. Eğer oyun oynamıyorsanız Linux distrolarından birini de tercih edebilirsiniz.

Peki format sırasında disk görmeme gibi bir sorunla karşılaşır mıyım?
UEFI kurulum yaparsanız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Fakat şunu söylemem lazım ki 11. nesil intel işlemcilerde bütün formatlar sırasında disk görmeme sıkıntısı oluşuyor 11. nesil olmasa bile sizin işlemcinizde bile olabilir ama denemekte fayda var.

Geri
Yukarı