Windows 10'dan Windows 7'ye geçme sonrası sürücü yükleyememe sorunu

allianzarena

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bu sorunu çok araştırdım ama çözümünü bulamadım...

Önceki işletim sistemim win10'du. Windows 10 beğenmediğim için format atmak istedim. İlk başta GPT olduğu için disk atamadım. Neyse arastırdım meğerse GPT'den mbrye dönüştürmek gerekiyormuş. Neyse hallettim hepsini. Kurulumu falan yaptım Win7 oldu.

Ama şimdiki sorunum;

Bunları yaptıktan sonra touchpad çalışmıyor.
Eternet girişi çalışmıyor.
USB bellek görmüyor.(BIOS'ta gözüküyor ve tüm ayarlar enabled)

Bu yüzden driver yükleyemiyorum. Sadece klavye çalışıyor.

Formattan önce BIOS ayarları format için değiştirmiştim. BIOS'taki ayarları tekrar default yaptım bu sefer PC tekrar açılırken hemen BIOS'a giriyor ve hiç başlamıyor.

Yani çaresiz bi şekilde kaldım arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: GPT'den MBR'ye dönüştüğü için böyle olmuş olabilir mi ?

Edit: Touchpad çalışmaması formatı atmadan önce kurumu yaparken basıma geldi bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle bu sorunu çok araştırdım ama çözümünü bulamadım...

Önceki işletim sistemim win10'du. Windows 10 beğenmediğim için format atmak istedim. İlk başta GPT olduğu için disk atamadım. Neyse arastırdım meğerse GPT'den mbrye dönüştürmek gerekiyormuş. Neyse hallettim hepsini. Kurulumu falan yaptım Win7 oldu.

Ama şimdiki sorunum;

Bunları yaptıktan sonra touchpad çalışmıyor.
Eternet girişi çalışmıyor.
USB bellek görmüyor.(BIOS'ta gözüküyor ve tüm ayarlar enabled)

Bu yüzden driver yükleyemiyorum. Sadece klavye çalışıyor.

Formattan önce BIOS ayarları format için değiştirmiştim. BIOS'taki ayarları tekrar default yaptım bu sefer PC tekrar açılırken hemen BIOS'a giriyor ve hiç başlamıyor.

Yani çaresiz bi şekilde kaldım arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: GPT'den MBR'ye dönüştüğü için böyle olmuş olabilir mi ?

Edit: Touchpad çalışmaması formatı atmadan önce kurumu yaparken basıma geldi bu arada.
1. Windows 7 GPT destekliyor tekrar GPT format atın ki UEFI'den faydalanabilesiniz.
2. W7 de LAN sürücüsü varsayılan olarak yüklü değildir zaten internete realtek Ethernet controller driver yazarak indirebilirsin
3. USB belleğinin markasını yaz çünkü imkansız gibi bişey XP bile USB yi driversiz görüyor
4. Touchpad için bişey diyemem markasını yaz bilgisayarın vereyim sürücüsünü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı