Windows 10'dan Windows 8.1 geçilmeli mi?

MamiDigital

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben uzun süredir Laptop'umda Windows 10 kullanıyorum. Kullandığımdan beri hep kasma, donma ve hata alıyorum. Zaten benim canım sıkıldı artık Windows 10'dan biraz değişiklik olsun diye Windows 8.1'e geçmeli miyim? Kasma ve donma azcıkda olsa ortadan kalkar mı? Daha iyi performans alır mıyım yardım edin.
Sistem bilgilerim:

Intel Core i5-6200U 2.30GHz, 2400 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksa.
4 GB RAM.
2 tane 230 GB HDD.
Intel HD Graphics 520.
NVIDIA GeForce 940MX.

Alsan bile desteksiz bir OS ve çirkin olduğu için önermezdim. Deneyebilirsin. Bütçen varsa 120/240 GB bir SATA SSD alıp takarsan o kasma ve donmaların geçeceğini düşünüyorum.

Kasma donma istemiyorsan Windows 7'ye geç arkadasimda öyle FPS artisi varmis PC de. Tabii istiyorsan 8.1 geçebilirsin:)

Merhaba arkadaşlar ben uzun süredir Laptop'umda Windows 10 kullanıyorum. Kullandığımdan beri hep kasma, donma ve hata alıyorum. Zaten benim canım sıkıldı artık Windows 10'dan biraz değişiklik olsun diye Windows 8.1'e geçmeli miyim? Kasma ve donma azcıkda olsa ortadan kalkar mı? Daha iyi performans alır mıyım yardım edin.
Sistem bilgilerim:

4 GB RAM.
2 tane 230 GB HDD.
Intel HD Graphics 520.
NVIDIA GeForce 940MX.

Windows 8.1 de Spotify tarzı bazı uygulamalar ve oyunlar açılmıyor artık geçerken bunu göze alman gerek onun dışında gözle görülür bir performans artışı yaşarsın.

Alsan bile desteksiz bir OS ve çirkin olduğu için önermezdim. Deneyebilirsin. Bütçen varsa 120/240 GB bir SATA SSD alıp takarsan o kasma ve donmaların geçeceğini düşünüyorum.

Ben eski bilgisayarıma 240 GB SATA SSD almıştım fakat yine de Windows 10 da çok yavaştı.

Sistem bilgilerim:

4 GB RAM.
2 tane 230 GB HDD.
Intel HD Graphics 520.
NVIDIA GeForce 940MX.

Bu sistemle nasıl kasma yaşıyorsunuz? i5 M460 ve GT425M sistemde bile kasma yaşamadan kullanmama rağmen sizin yaşamanız anormal. Bence bir format atın. Geçmeye değmeyecek bir işletim sistemine geçmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı