Windows 10'dan Windows 8.1 Pro'ya geçiş sonrası LoL FPS düşüşü

• Konuyu başlatan Forse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 707

Forse

Hectopat
Makaleler
2
Çok eski olmayan bir laptop. Ortalama 60-150 arası FPS alıyordum ancak Windows 10'un ağır geleceği bir sistem. Ondan dolayı Windows 8.1'e geçirdim ancak tüm dosyaları kaldırıp indir dememe rağmen dosyaları kaldırmamış yani LoL'ü baştan indirmedim sonra oyuna girdim ve d3dx9_39.dll hatası verdi. LoL Client'i üzerinden Hextech onarıcısı sayesinde çözdüm sonra ise, oyuna girdim ve 6 ila 14 arası FPS değerleri vardı. Ekran kartı driverını güncelledim. İşlemciyi güncelleyemedim çünkü Windows 8.1 desteği yok. Nasıl halledebilirim? Diğer aygıtlar kısmında ise hepsinin üzerinde ünlem var. Sürücü istiyor.

1643061537183.png

Eger DX12 bile yukleseniz Windows 8 ve 8.1 sıkıntılı işletim sistemidir o yuzden performans sorunu oldugundan Windows kendine çok yiriyor yani 8 GB RAM ininz var 4 çekirdekli işlemcinizde var diyelim 8 GB'nin 7GB'sini aliyor eger bir program 4 GB RAM istiyorsa 1.5 GB veriyor çekirdegide 3cekirdek kulaniyor program 2 çekirdek istiyorsa 0.5 veriyor o yüzden performans düşüşü olmakta.
DDU ile sürücüyü kaldırdım yeniden yükleyeceğim eğer söylediklerinizi yaptıktan sonra olmazsa. Windows 10'a geri döneceğim. Tekrar sorun olmaz değil mi? Çünkü bazıları döndükten sonra FPS'in düzelmediğini söylemiş.

DDU ile sürücüyü kaldırdım yeniden yükleyeceğim eğer söylediklerinizi yaptıktan sonra olmazsa. Windows 10'a geri döneceğim. Tekrar sorun olmaz değil mi? Çünkü bazıları döndükten sonra FPS'in düzelmediğini söylemiş.

Eger tüm sürücüleri dogru bir şekilde kurarsaniz düzelecektir.

Bilgisayariniz'a 10'dan 8.1'e geçirmeden once bir format atildimi eger atilmadiysa Windows 10 veya 11 kurarsaniz direkman aktive olaçaktir.
Öyle yaptım. Baştan indirmek sorun değil benim için düzelsin yeter.
Eger tüm sürücüleri dogru bir şekilde kurarsaniz düzelecektir.
1643063291268.png

DXDIAG'a girince 940MX gözükmüyor. Ancak aktif durumda Aygıt yöneticisinde muhtemelen bundan kaynaklanıyor.

Direk Windows 11'e geçebiliyorsunuz veya Windows 10'a da.

Eki Görüntüle 1281342
DXDIAG'a girince 940MX gözükmüyor. Ancak aktif durumda Aygıt yöneticisinde muhtemelen bundan kaynaklanıyor.
ekran kartinizin en guncel driver'i bu nvdia'nin ofical sitesi Graphics Driver - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA
Direk Windows 11'e geçebiliyorsunuz veya Windows 10'a da.

Ekran kartinizin en guncel Driver'i bu NVIDIA'nin ofical sitesi Graphics Driver - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA

Windows 11 Update yapmak için https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2156295 linke tiklayinca indirme başliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı