Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmek performans arttırır mı?

iAresss

Decapat
Intel i5-6500 işlemci, HD530 ekran kartı, 1TB HDD ve 4x2 1333MHz RAM'lerim var. Valorant, GTA V, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda FPS'm 60+ olmasına rağmen oldukça drop yiyorum. İşletim sistemimi Windows 10'dan Windows 8.1'e düşürürsem performans artışı yaşar mıyım? Az da olsa drop sorunum gider mi?

HD 530 ile Forza'da nasıl +60 FPS alıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel i5-6500 işlemci, HD530 ekran kartı, 1TB HDD ve 4x2 1333MHz RAM'lerim var. Valorant, GTA V, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda FPS'm 60+ olmasına rağmen oldukça drop yiyorum. İşletim sistemimi Windows 10'dan Windows 8.1'e düşürürsem performans artışı yaşar mıyım? Az da olsa drop sorunum gider mi?

8.1 değil 7 uçurur :)

Drop yeme sebebiniz RAM'lerden kaynaklı olabilir, o sıkıntıyı ben de yaşamıştım 16 GB yapınca düzeldi. MSI Afterburner indirip değerlere bakar mısınız acaba?

Düzelteyim; genel olarak 60+ FPS. Forza da ise 30-40 arası en düşük ayarlar.

RAM yetersiz kalabiliyor olabilir. Özellikle GTA artık 11-12 GB'a kadar yer yer RAM kullanabiliyor. Muhtemelen sorun bu yyüzden. Windows 7 ile anca, ancak orada da bazı teknolojilere destek kesildi ya da hiç gelmedi.

İyi FPS almama rağmen drop sorununu ben de yaşıyordum. İşlemcinin termal macununu yenileyip kasayı temizledim düzeldi. Sana da öneririm.

HD 530 ile Forza'da nasıl +60 FPS alıyorsunuz?
Büyük ihtimalle harici ekran kartı vardır HD530 ile pek mümkün görünmüyor. Windows 8.1'e geçerseniz bir miktar performans artışı olacaktır.
Evet olabilir fakat drop yediğim anlarda GPU kullanımı %1'e iniyor. Isı değerlerim 40-60 derece arası.
8 GB RAM ile bu droplar olabilir.

Windows XP'ye düşür hiç sorun kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı