Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmeli miyim?

mikoothrain

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, benim bir notebookum var ve donuyor Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmeli miyim ve geçtikten sonra yeniden Windows 10'a geçebilir miyim? Bana 8.1'in ne gibi artıları olur.

Sistem özellikleri:
Intel i5 7200U.
4 GB 2133 MHz RAM.
1 GB ekran kartı.
500 GB hard disk.

Bilgisayarım da HDD bulunuyor. Windows 8.1e geçince açılış süresi 4.5 saniye falan oldu. Merak edenler için bilgisayarı kapatıp video çekebilirim.

O CPU ile şu an Windows 11 kuramaz. Tabii Bypass etmez ise.

Pek yüksek bir fiyat değil doğrusu.
500GB HDD yerine 480GB SSD almak istesek 450-500TL 4GB RAM ile beraber 750-800TL falan edecek. Eğer 500GB'ın hepsini kullanmıyorsa fiyat düşer tabii ki.
Bilgisayarım da HDD bulunuyor. Windows 8.1e geçince açılış süresi 4.5 saniye falan oldu. Merak edenler için bilgisayarı kapatıp video çekebilirim.
Çok iyiymiş. Ben 15-17 saniye arası alıyordum.

Neden çalışmasın?

Eski bilgisayarlara şu anda çok uyumlu değil Windows 11 bende 2 PC var denedim gördüm o yüzden Windows 10 yüklemesi daha güvenli ayrıca Windows 11 şu an stabil değil ne kadar iyi olsa bile bir de bizim 1. PC güçlü olan onda Windows 11 var 2. olan eski PC onda da Windows 11 var sevdiğim için kullanıyorum ama önermiyorum sıkıntı çıkarıyor eski sistemlerde.

Eski bilgisayarlara şu anda çok uyumlu değil Windows 11 bende 2 PC var denedim gördüm o yüzden Windows 10 yüklemesi daha güvenli ayrıca Windows 11 şu an stabil değil ne kadar iyi olsa bile bir de bizim 1. PC güçlü olan onda Windows 11 var 2. olan eski PC onda da Windows 11 var sevdiğim için kullanıyorum ama önermiyorum sıkıntı çıkarıyor eski sistemlerde.

7. nesil işlemcileri zaten destekliyor, ben 2. nesil işlemcili laptopa kurdum gayet iyi çalışıyor tek sorun Bluetooth driverı oldu onunla zaten Windows10'da da epey uğraşmıştım ki normal çalışmaması kaç yıllık sistem. Kararlı sürüm yakın zamanda gelecektir, gelince günceller Windows 11 kurmak için kararlı sürümü beklemeye gerek yok.

7. nesil işlemcileri zaten destekliyor, ben 2. nesil işlemcili laptopa kurdum gayet iyi çalışıyor tek sorun Bluetooth driverı oldu onunla zaten Windows10'da da epey uğraşmıştım ki normal çalışmaması kaç yıllık sistem. Kararlı sürüm yakın zamanda gelecektir, gelince günceller Windows 11 kurmak için kararlı sürümü beklemeye gerek yok.

Güvenlik açısından söylüyorum nasıl isterseniz hocam. İyi forumlar.

Düzgün çalışmaz ki.
1634391325663.png
ISO ile hiç bir oynama yapmadan temiz kurulum yaptım. Sorunsuz çalışıyor.

Geri
Yukarı