Windows 10'dan Windows 8'e geçiş

hidensa

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. İş yeri masaüstü bilgisayarımı HP i3 5. nesil Windows 10 olarak sıfır satın almıştık. Ama işlemciden kaynaklı mı bilmiyorum aldığım günden beri saçma sapan donmalar yaşatıyor. Bilgisayarı açıyorum kendine gelmesini bekliyorum interneti açıyorum veya başka bir şeyi açıyorum saniyelik donmalar yaşatıyor. Bilgisayarı kapatıp açıyorum kendine geliyor. Bazen 3 kere kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bazen bilgisayarı kapatınca Windows kapatmaya hazırlanıyor kısmında kalıyor, kapatmıyor bilgisayarı bende bilgisayarı tuşa basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Ben bunu işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Benim sorum ise Windows 10 gömülü bu bilgisayarda ben işlemciyi 8.1'e düşürmek istiyorum. Ben versiyonu düşürürsem Windows 10 yok olur mu? Çekincem o ne de olsa şirket bilgisayarı.

Hocam format atmayı denediniz mi? Birde lütfen diski ikiye bölüp deneyin anlatabilirim isterseniz nasıl yapılacağını. Windows 10'u boşuna silmiş olmayın yani.
Bakalım hocam yaptığım işlemler sıkıntı çıkarırsa o zaman format, yok olmaz ise mecbur sistemi düşüreceğim.
Windows 10 Windows 10 adam soru sormuş söylesenize.

Buradan ISO dosyasını indir sonra Rufus ile USB yaz. Büyük ihtimalle UEFI olacak cihazın orada Rufus ile yazdırırken GPT seçmeyi unutma.
Sonrası format internetten bakabilirsin.
Hocam olayım şu aslında Windows 8 e döndüm tekrardan key almam gerekecek mi ? Windows 10 a geri dönmek istesem gömülü olan windows 10 keyi silinir mi veya bir problem yaratır mı ?
Hocam neden illa adam Windows 10 kullansın istiyorsunuz? Windows 10 kurulu gelmiş evet ama içinde HDD var. Benim de aynı şekilde. Bilgisayar 1 dakikada açılıyor. Bazen oyun oynarken kilitleniyor. Kapatırken Windows hazırlanıyor diyor. Windows Update açın diye laf yapıyor. Format atmak istesem direkt geçerim 8.1'e.
Hocam şimdi pc benim değil. 8 e geçerim ama geri dönüşte yani Windows 10 a geri dönmek istesem gömülü key silinir mi ondan korkuyorum ?

Bakalım hocam yaptığım işlemler sıkıntı çıkarırsa o zaman format, yok olmaz ise mecbur sistemi düşüreceğim.

Hocam olayım şu aslında Windows 8 e döndüm tekrardan key almam gerekecek mi ? Windows 10 a geri dönmek istesem gömülü olan windows 10 keyi silinir mi veya bir problem yaratır mı ?

Hocam şimdi pc benim değil. 8 e geçerim ama geri dönüşte yani Windows 10 a geri dönmek istesem gömülü key silinir mi ondan korkuyorum ?
Hocam silineceğini sanmıyorum ama isterseniz bir yere not edin. Bir program vardı hatırlamıyorum ama. @Murat5038 hocamın rehberlerindendi yanlış hatırlamıyorsam.

Windows 10'dan 7'ye geçtim geçen. Hem RAM hem işlemci hem de disk olarak rahatladım.
Ve gayet güzel çalışıyor HDD de.
3 yıllık HDD kullanıyorum.
7 nin iso dosyalarını bulamadım hocam ayrıca 7 için key sıkıntısı da var aklıma yatan şuan için windows 8 ama onda da gömülü olan 10 keyinin silinmesinden veya yok olmasından korkuyorum . Belki windows 10 a geçiş yaparım ne malum .

7'nin ISO dosyalarını bulamadım hocam ayrıca 7 için Key sıkıntısı da var aklıma yatan şu an için Windows 8 ama onda da gömülü olan 10 keyinin silinmesinden veya yok olmasından korkuyorum. Belki Windows 10'a geçiş yaparım ne malum.

Windows 10 Key gömülü hocam silinmez merak etme.
Bu arada 8 değil 8.1 kur.

Hocam olayım şu aslında Windows 8'e döndüm tekrardan Key almam gerekecek mi? Windows 10'a geri dönmek istesem gömülü olan Windows 10 Key'i silinir mi veya bir problem yaratır mı?

Hocam şimdi PC benim değil. 8'e geçerim ama geri dönüşte yani Windows 10'a geri dönmek istesem gömülü Key silinir mi ondan korkuyorum?

Kesinlikle silinmez gömülü Windows 10 bilgisayarlarda dijital imza teknolojisiyle lisans anakarta kaydediliyor sıkıntı olmaz ama Microsoft hesabı bağlı olmadığında oluyor mu bilmiyorum geçirmeden önce Microsoft hesabınızla Windows'ta oturum açın sonra 8.1'e geçirdikten sonra geri silebilirsiniz.

Arkadaşlar herkese merhabalar. İş yeri masaüstü bilgisayarımı HP i3 5. nesil Windows 10 olarak sıfır satın almıştık. Ama işlemciden kaynaklı mı bilmiyorum aldığım günden beri saçma sapan donmalar yaşatıyor. Bilgisayarı açıyorum kendine gelmesini bekliyorum interneti açıyorum veya başka bir şeyi açıyorum saniyelik donmalar yaşatıyor. Bilgisayarı kapatıp açıyorum kendine geliyor. Bazen 3 kere kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bazen bilgisayarı kapatınca Windows kapatmaya hazırlanıyor kısmında kalıyor, kapatmıyor bilgisayarı bende bilgisayarı tuşa basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Ben bunu işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Benim sorum ise Windows 10 gömülü bu bilgisayarda ben işlemciyi 8.1'e düşürmek istiyorum. Ben versiyonu düşürürsem Windows 10 yok olur mu? Çekincem o ne de olsa şirket bilgisayarı.
Ram 4GB ise Windows 8 rahatlatır Windows 10 boşta 3GB ram kullanıyor. Ama Windows 8 2.5GB diye biliyorum ekran kartın Directx 12 değilse Windows 8 e geç ama Directx 12 ise Windows 10 da kal Windows 8 de Directx 12 desteği yok. Yani bu demek oluyor ki ekran kartının tam özelliğini kullanamazsın.

Ram 4GB ise Windows 8 rahatlatır Windows 10 boşta 3GB ram kullanıyor. Ama Windows 8 2.5GB diye biliyorum ekran kartın Directx 12 değilse Windows 8 e geç ama Directx 12 ise Windows 10 da kal Windows 8 de Directx 12 desteği yok. Yani bu demek oluyor ki ekran kartının tam özelliğini kullanamazsın.
Hocam 12 . Bazı bilgisayarlar eski sürümler ile çalışmıyormuş. Acaba bu bilgisayarda mı böyle ?

Yeni konular

Geri
Yukarı