Windows 10'dan Windows 8'e Geri Dönme

Eğer Yükseltme yöntemi ile geçtiysen ve Windows.old klasörü varsa Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma üzerinden Windows 8'e geri dönebilirsin:

windows 10 windows 8.jpg

"Bu bilgisayarı şimdi yükselt." seçeneği ile devam ettim. Peki sizin gösterdiğiniz gibi yaparsam herhangi bir dosyam/dosyalarım silinir mi?

Temiz kurulum yaparsan daha iyi anlarsın farkı aslında. Yükseltme yapınca sonuç o kadar iyi olmuyor.

Windows 8.1'e geri dön dediğinde herhangi bir dosyan silinmez.

Görüyorum ki sizde de benim kullandığım laptopun aynısı var. Ben Windows 10'a rezerve etmiştim fakat yükseltme bildirimi gelmededn media creation tool dan windows 10'a yükselttim dün. Ekran çözünürlüğü dpi dan tutun da bilgisayarın zaman zaman açılırken yavaş kalmasına kadar bazı tuhaflıklar seziyorum. Bunları DPI-FIX.cmd ile çözdüm fakat yine de içime sinmedi.

Keşke bekleseydim dedim. Peki sorum şu olacak bir ay dolmadan Roll Back işlemini 8.1'e dönmek için yaparsam tüm ayarlarım vs. geri yükseltmeden önceki haliyle geliyor mu ekrana?

Windows 10'a yükselttiğimde chrome'a eklediğim eklentiler ve tüm programlar sağlıklı bir şekilde ayarlarını korumuş olarak çıktı karşıma. Roll back de aynı sonucu verir mi acaba? Açıkcası size denediyseniz sağlıklı bir geri dönüş oluyor mu bunu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı