Windows 10'u kullanmak...

Straxien

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bu foruma yeni üye oldum ve inanılmaz beğendim diğer bazı forumlar gibi sürekli bilgi kirliliği falan oluşmuyor. Herkes belli bir saygı çerçevesinde bilgi paylaşıyor çok hoşlandım.

Herneyse konuma gelirsek ben şuan bazı sebeplerden dolayı dinazor PC'mi kullanmak zorunda kaldım ne yazık ki.

Özellikleri: Pentium Dual Core E5700 3.00GHz
4 GB Ram
P5G41T-m lx anakartım var.
Aslında ekran kartıda Geforce 210 vardı ama PC'ciye formata götürdüm adam ekran kartı yanmış dedi aldı sonra 250'tlye tamir ettiririm dedi.Ben de o sıra PC'den falan pek anlamıyordum sonra benim kartın fiyatına baktım 80 lira falan vazgeçtim aldım PC'yi kendim formatladım.

Neyse biraz uzattım asıl sorum şu. Bu PC ile bir tek internet ve günlük işlerimi yapıyorum oyun oynamam mümkün değil zaten. Sizce Windows 10'ü yüklüyeyim mi? Çok hoşuma gitti ve denemek istiyorum W7 kullanıyorum çok memnunum ama farklılık iyidir. Bi de 2 sorum daha olacak.

1) Sistemim çok eski sürücüler de eski tabi sizce sistemin sürücüleri W10'da çalışır mı? (Bu arada grafik görüntüleyicisi İntel G41 chipset)
2) Herkes sanal makineme kurdum gibi şeyler söylüyor. Nedir bu sanal makine? Nasıl kurulur ? W7 kalırken yanında W10 yükleyebilir miyim ? Ve de sistemim W10 için zorlanır mı ? Biraz fazla uzattım kusura bakmayın ama merak ettim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartsız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 daha tamamlanmamış bir işletim sistemi, geçmenizi tavsiye etmem. Windows 8.1 şuan için en iyi çözümdür.

Windows 8 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerinde pencere geçişleri, yazı kenar yumaşatması, efektler vb. şeyler bilgisayarınıza sıkıntı çıkaraktır. Düşükte olsa bir ekran kartı olmasını tavsiye ederim. İlla kuracağım diyorsanız "Gelişmiş sistem ayarları'ndan en iyi performans moduna geçip deneyebilirsiniz.

Windows 10 tam olarak oturmuş bir sistem değil tavsiyem tam sürüm çıkınca kurman. Sanal Makine, işletim sistemi ile bilgisayar platformu arasında bir sanal ortam yaratır ve bu sanal ortam üzerinde yazılımların çalıştırabilmesine olanak sağlar. Sana en basit halini söyleyeyim. Bilgisayar içinde 2. bilgisayar oluşturuyorsun. Bütün donanımları kullanıyor üzerinde normal bir bilgisayarda yaptığın işleri yapabilirsin. Sanal makine programları var bunları kurman lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı