Windows 10'u SSD ve HDD üzerinden kullanmanın farkları nelerdir?

Amogaçi

Hectopat
Yeni bir sistem topladım fakat SSD 480GB. Bu sebeple günümüz oyunlarını ve programlarını yükledikten sonra depolama olarak SSD üzerinde pek fazla yer kalmayacak. Eski bilgisayarımdaki hard diski yeni sistemime de takmak ve işletim sistemim Windows 10'u HDD üzerinden kullanmak istiyorum. Windows'u SSD ve HDD üzerinden kullanmanın avantajları, dezavantajları nelerdir? Aralarındaki hız konusunu elbette biliyorum fakat HDD'ye Windows'u kurmam bana çok şey kaybettirir mi? SSD üzerinde sadece oyunlar ve programlar olsun istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir sistem topladım fakat SSD 480GB. Bu sebeple günümüz oyunlarını ve programlarını yükledikten sonra depolama olarak SSD üzerinde pek fazla yer kalmayacak. Eski bilgisayarımdaki hard diski yeni sistemime de takmak ve işletim sistemim Windows 10'u HDD üzerinden kullanmak istiyorum. Windows'u SSD ve HDD üzerinden kullanmanın avantajları, dezavantajları nelerdir? Aralarındaki hız konusunu elbette biliyorum fakat HDD'ye Windows'u kurmam bana çok şey kaybettirir mi? SSD üzerinde sadece oyunlar ve programlar olsun istiyorum.

Zaten 20 ila 25 GB arası yer kaplıyor Windows
Yani SSD'ye kur.

Küçük kuzenim için bir bilgisayar toplamıştım güncel parçalar olan. SSD 'ye para vermek yerine o parayı diğer parçalara dağıtmayı tercih ettim. Kuzenim ve ailesi için tabiki problem değil ancak bana kullanılmayacak bir halde gibi geliyordu. Gerçekten günümüz için HDD 'ye kurulu bir Windows 10 kullanılacak gibi değil. Mutlaka işletim sistemini SSD 'ye kurun.

Özellikle açılışı etkiliyor. Bunun dışında HDD hızlı değilse sistem ağır çalışıyor. Bende SSD yok, 7200 RPM olduğu için problem yaşamıyorum ama açılış bayağı yavaş.

Ben olsam Windows'u SSD'ye kurar, yer yoksa oyunları HDD'ye kurardım.
Peki oyunları HDD'ye kurduğum zaman sadece oyun içersindeki yüklenme ekranlarında mı yavaşlık hissederim?

Yeni konular

Geri
Yukarı