Çözüldü Windows 10'un boşta aşırı RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrepkr

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 1x16gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 850 evo
Ekran kartı
HD5750
Anakart
ASRock H310m-HDV
İşlemci
İ5 8400
Gereksiz hizmetler kapalı ve arka planda çalışan herhangi bir program olmamasına karşın, Windows 10 boşta 2.5 - 3 GB'lara varan RAM kullanımı var.
Windows 8.1 veya Windows 7 sürümlerinden birini kurayım diyorum, işlemci desteklenmiyor. İlla Windows 10 kuracaksın diyor.
Bu RAM kullanımı hakkında fikri ve bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatmasını istiyorum.

Çözüm
Gereksiz hizmetler kapalı ve arka planda çalışan herhangi bir program olmamasına karşın, Windows 10 boşta 2.5 - 3 GB'lara varan RAM kullanımı var.
Windows 8.1 veya Windows 7 sürümlerinden birini kurayım diyorum, işlemci desteklenmiyor. İlla Windows 10 kuracaksın diyor.
Bu RAM kullanımı hakkında fikri ve bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatmasını istiyorum.
Bu bir sorun değil. Herkeste yaklaşık böyle kullanımlar. Mesela bende şu an Chrome ( 4 sekme ), Spotify ve Discord açık. Yaklaşık 5 GB'ye yakın RAM kullanıyor.
Bu bir sorun değil. Herkeste yaklaşık böyle kullanımlar. Mesela bende şu an Chrome ( 4 sekme ), Spotify ve Discord açık. Yaklaşık 5 GB'ye yakın RAM kullanıyor.

Çözüm

Kendiniz modlamayı biliyorsanız modlayıp gereksizleri çıkartıp dahada düşürebilirsiniz. Modlu sürümlerede bakabilirsiniz fakat güvenilir mi tartışılır.

Kendiniz modlamayı biliyorsanız modlayıp gereksizleri çıkartıp daha da düşürebilirsiniz. Modlu sürümlerede bakabilirsiniz fakat güvenilir mi tartışılır?

ISO'yu modlama yöntemlerine hakimim. Lakin ne kişiselleştirmelerimi, ne ayarlarımı tekrar yapacak sabrım ve zamanım yok. Tekrardan bunlarla uğraşamam.

Windows 10 ile gelen sistem uygulamaları (Cortana, hesap makinesi, ofis uygulamaları, Xbox uygulamaları) hepsini sildim. Bunlar olmadan RAM kullanımı bu kadar. Tuhafıma giden nokta bu, çünkü bunları sistemden silmeden önce 2 GB nadiren olurdu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı